• katar emiri'nin posterinin asılı olduğu, içinde ilk okunan marşın katar milli marşı olduğu ve şuanda kuran tilaveti yapılan stat. stadın türkiye cumhuriyeti'nde bulunduğuna dair söylentiler var.
  • dünyanın en büyük çomar merkezi olacaktır..

ismi çomarpark arena olmalıydı.
  • hakkındaki görüşlere bakınca, orta çağda kilise neyse, trabzon'da da trabzonspor'un o olduğunu rahatça anlayabileceğimiz proje. 200 sene sonra ders kitaplarına yazarlar inşallah, "futbol diye bir nane vardı, insanları salaklaştırmaya yarıyordu, bunun üzerinden en çok sömürülen de trabzonlulardı" diye. trabzon kenti salak yerine konmaya çok alışık olduğu için başına ne gelirse sonradan uyanıyor, akyazı projesini de stad, otel, şehrimiz sınıf atlayacak diye ağzı açık ayran budalası gibi izleyorlar, sahili doldurup 5 tane 100 katlı gökdelen yapsak gıkları çıkmaz mübareklerin, böyle bir kentten çıkıp bu kadar şehrine karşı arsız olmak gerçekten çok üzücü.

bir trabzonlu ve trabzonsporlu(bu da ayrı bir saçma durum olabilir tabi) olarak söyleyebilirim ki bu kentin başına gelmiş en büyük felaket trabzonspor'dur. zaten her dönemde çeşitli yöntemlerle enerjisi alınan, budalalaştırılan bu halk için en verimli proje trabzonspor olmuştur. "trabzon diye bir kent vardı, yeşil ve mavi olmasından öte halkı doğanın tam kalbinde yaşardı, bir gün top peşinde koşan 22 adam geldi, o günden sonra akıl bu yöreye uğramadı, varsa yoksa nefret ve önü alınamaz bir hırs."
  • arap şeyhi ile atatürk'ün fotoğrafını yanyana koyarak stad açılışında mustafa kemal atatürk'e hakaret edilen stad.

en azından atatürk resmi arap şeyh*, recep tayyip erdoğan ve binali yıldırım'dan büyük şekilde, daha yükseğe asılmalıydı.

ajanslara haberi düşmüş bile.

"türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
    mustafa kemal atatürk
  • qnb sponsor olmuş diye açılışında katar emiri çağrılıp posteri asılmış stat. hepsine kabul de atatürk posterinin yanına asılması alçaklığını unutmayacağım.

katar milli marşını istiklal marşından önce çalmışsınız. bu da gösteriyor ki, en başa astığınız bayrağa da, milli marşımıza da saygınız yok.

katar emiri biraz para çıkarıp kim statın ortasında verir dese atlayacaksınız. zorunuza gitmesin okursanız; para için vermek, para için katar emirinin posterini atatürk posterinin yanına asmaktan daha aşağı değil.

trabzonluları milliyetçi, vatansever bilirdim. para en büyük değerleri olmuş, yazık!

edit: sözlükteki bir arkadaştan öğrendiğime göre tribünlerde az insan varmış. tesellimiz olsun bir nebze. keşke gelip yuhalasalarmış bu manzaradan rahatsız olan trabzonlular.

edit2: başka bir arkadaş katar milli marşının önce çalınmasının protokol gereği olduğunu iletti. yapılanın alçaklık olmadığını, benim cahil olduğumu söylemiş. kendisine yazdığım cevabı buraya da koymak istedim: stat açılışında ne protokolü. son 10 günde iki büyük ilde bomba patlamış, onlarca şehit varken bitmemiş stada "şehitlerimiz sevincimize gölge düşürüyor" diyerek yapılan bu şekilde açılış alçaklıktır.
  • beşiktaş vodafone stadının açılışında da ingliz marşını ayakta dinleseydik "normal bu" diyebilecek miydiniz ey her boka kılıf hazırlayan yazar kardeşim?
  • cumhurbaskani rte onderliginde cosku ve havai fiseklerle bugun acilisi yapilan stad. cok degil daha dun buyuk bir patlama oldu ve bir suru sehit verdik. 1 hafta oncesine gitmiyorum bile. bunlarin ici nasil aliyor, nasil bu kadar rahat davranabiliyorlar aklim almiyor.
  • laf yeri gelince milliyetçiliği kimseye kaptırmayan trabzonluların bu konuda ne kadar tırt olduklarını gösteren staddır.

üstüste onlarca şehit vermiş ülkede gümbürtülü şekilde açılışlar yapılırken, üstelik petrolü olmasa bi halt olamayacak bedevinin tekinin resmi başbakanınkinin önüne konmuşken, dahası ne gerekse katar marşı çalınırken o staddaki trabzonlular "ne oluyoruz?" diye sormadıkları gibi bir tek zil çalıp oynamadıkları kalmış.

bir de kur'an okundu diye kuduracakmışız. sen kudur. değer miydi üç-beş fazladan koltuklu iki şekilli kıytırık stada? spor yapılacaksa çamurlu sahada da yapılır yine de gurur bu kadar ayaklar altına alınmaz.

not: has milliyetçi trabzonlular bu söze alınmazlar. zaten yukarıda onlar da durumun vehametini yazmışlar.
  • trabzon'un katar'a bağlandığı hissini yaratan stad. bir de milliyetçi geçinirler.
  • açılışında bir efsanenin yok oluşuna şahit olduğumuz staddir.

hey gidi trabzonspor bu hallere düşecek takım miydin?

geçen sezonki 6-0 7-0 skorları bile bu kadar utandirmamisti beni. tuttuğum takım olmasaydinda ağız dolusu elestirseydim keske seni.

seni bu hale getiren bizlere de yazıklar olsun.
hesabın var mı? giriş yap