şükela:  tümü | bugün
 • 1960'larda trabzonspor'u oluşturan yerel takımlardan biri olan idman ocağının renkleri sarı kırmızı idi. o zamanlar trabzon'un yarısı idman ocağını tutardı. diğer yarısı ise idman gücünü. işte bu dönemde idman ocağı taraftarları renkleri aynı olduğu için birinci lig**de takımlar arasında galatasaray'ı tutardı.

  tabi aslında bu 1930-1940 doğumlular için geçerli bir önerme.
 • olup olmadığını yarın akşam anlayacağımız kavram.amma ve lakin vakti zamanında fazlasıyla hissettirmişti kendini.
 • bu sevgi rize ve trabzon sehirleri arasinda ki genel nefretle de aciklanabilir zira rizelilerin cogu koyu fenerbahcelidir yine de

  (bkz: bütün genellemeler yanlistir)
 • trabzonlu ve koyu trabzonsporlu arkadaşların trabzonspor galatasaray'a maç kaybedince hiç rahatsız olmamaları, ertesi gün sanki kendi takımları maç kazanmışçasına mutlu mesut görünmeleri şeklinde tezahür eden durumdur ayrıca.

  (bkz: 5 mayis 1996 trabzonspor fenerbahce maci)
 • her mağlubiyetin sebebi galip takıma olan sevgiyse işimiz var dedirten önerme. trabzonspor galatasaraya yenilebilir doğal olarak sonuçta futbol bu hani şu üç ihtimalli denen oyun. 6-0 ı da sevgiye bağlayalım isterseniz futbolda şiddet neyin kalmasın herşeyin başı sevgi olsun. ha illaki bir sevgi arayacaksak örnekleri çoğaltabiliriz bu gereksiz, keşke olmasa dedirten kafayla bakarsak.

  ayrıca trabzonun galatasaray sevgisini merak eden arkadaşlar açın birkaç trabzonspor forumuna bakın bu derin sevgiyi bir de kendi gözlerinizle görün.

  dipnot: son maçta da bu sevgi netleşmiştir umarım. yine bu lafı ortaya atan kafaların istediği olmuştur ne de olsa böyle ayak oyunlarını (kibarca psikolojik taktik) iyi yaparlar. her derbi öncesi de kazanmasını istedikleri takımı isteklendirme adına aynı yemeği ısıtıp ısıtıp önümüze koyacaklardır artık alıştık.
 • orospu çocuklarına annelerinin yatmadan önce anlattığı hikaye.
 • yatma kalkma senaryoları götlerinde patlayan onursuzların götlerinden yeni uydurdukları olay. tarif edilemeyen ve adı konamayan yüzsüzlük var bu tiplerde. bunların düştüğü aşağılık halleri tarif edecek kelime yok sözlüklerde.
 • trabzonspor'un son 15 senede bir devrede 3 gol yediği takımları bilmeyen zavallı tipleri görmemizi sağlamış olay. tarih 19 kasım 2000. hani o meşhur trabzon yattı denilen sezon. yer kadıköy. fenerbahçe-trabzonspor maçı. ilk devre skoru 3-0. 35 dakikada 3-0 öne geçmiş fenerbahçe. maçı kazanan 5-2'lik skorla fenerbahçe. demek ki trabzonspor bir devrede 3 golü fenerbahçe'den de yemiş. bilin bakalım bu takımın adı ne? vay mal vay. sürünüyorsunuz resmen.

hesabın var mı? giriş yap