• buraya yazarken kimin ne yazacagi sanki onceden belli. basligi acan da biliyordur, o da ben de sen de biliyorsun. yillardir konusulan ayni olaylar.

trabzonsporlu cikip 2011 oncesi cikan nesil diyecek. fenerbahceli cikip 1983 diyecek. baska trabzonlu cikip 2005 ve 1996'dan once dogduysa 3 sampiyonluk gormus filan diyecek. fenerbahceli cikip 15 senedir sizi hep yeniyoruz diyecek. sonra sadri sener cikip kupamizin verin sike konusmalarimiz sakaydi diyecek. galatasarayli cikip uefa kupamiz var diyecek. macin sonunda besiktasli cikip 90da golu atacak.
  • ekşisözlük'te yazar ve çaylak olan herkes. çalınmış olması görülmediği anlamına gelmez...
  • 2 senedir kupanin sapini ne olarak kullandiklarini aciklayamayacak durumda olanlarin yakindan tanidigi nesil
  • aklı ermesi için en az 11-12 yaşında olması gerektiğinden şimdilerde en az 44-45 yaşlarında olan nesildir.

bu sebeple abilerimizdir bir nevi. saygıda kusur etmemeliyiz.
  • firavun'un akranı olan nesildir de aynı zamanda. gayet şanslı olan bu kuşak; emsalleri firavun kızıldeniz'de boğulup kalırken az zaman sonra trabzonspor'un şampiyonluğunu görecek kadar yaşamıştır.
    kadim dünyayı gören hatta denizin ötesinden çıkıp gelen, ismi artık en arif olanların bile unuttuğu bu jenerasyonu sevgiyle saygıyla yad ediyorum. ruhları şad olsun.
    ve ismi anılan göbeğe ithafen:
    "unutulmaması icap eden şeyler yitip gitti, tarih efsaneleşti, efsaneler masal oldu."

edit: a.koyum iyi ki bir abartma sanatı yapalım dedik. yerin dibine soktunuz.
    düzeltme:imla
  • yaşıyorlar mı ki, bi bakıverin hele!?
  • büyük bir kısmı anadolu'nun fethini görmüş efsanevi nesile daha yakındır, bize nazaran.
  • bazıları tarafından "kupanın sapını tutmuş nesil"le karıştırılan nesil.
  • 2 yasindan buyuk nesildir
  • bir beşiktaşlı olarak ben gördüm. hayattayım hala.
hesabın var mı? giriş yap