şükela:  tümü | bugün
  • dün gece ki başlıklarda benimde farkettigim iki yüzlülük. karadeniz ve trabzon buralarda ancak aşağılanır çünkü köylü ve muhafazakar kabul edilir. burada karadeniz için yapılan yorumlar ege için yapılsa, kendisi asla bir köylü kadar anlayışlı olamayacak, ahlaki bir olgunluğa erişmemiş bu insanların nasıl çirkinleştigini görebilirsiniz. oy oranlarına göre coğrafi bir saha oluşturmuşlar bunun üzerinden sözlük yazarlığı yapıyorlar. sıglıga bakar mısın? gerçi bu durum sıglıktan da öte zeka ve ahlak problemi.
  • aynı zamanda "konya'ya atom bombası atalım" diyen ekşicilerin kaybolmasıdır. ne yazık ki faşizm kanlarına işlemiş, dna'da kodlanmış ne gelir elden.
  • insanların bir şeyi sevmesine ya da sevmemesine karışma hakkını nereden elde ediyorsunuz ? gidip tek tek baktınız mı o ikiyüzlü dediğiniz yazarlara ? eskiden karadeniz karşıtı olan yazar bugün karadeniz sevdalısı mı olmuş ? nerede bunun kanıtı ? karadenizle ilgili kötü bir şey yazacak olsa zaten linç edilir öyle bir başlıkta. oy oranı her şey değildir ama istatistiki bir veridir nihayetinde. akp seçmeni -çok sayıda gözlemim sonucunda gördüğüm kadarıyla- yobaz, geri kafalı ve yalayıcı. bu benim çıkarımımdır abi, sanane ? akp'nin yüksek oy aldığı yerlere de insani açıdan az gelişmiş ve gerici derim. bayburt insanına kültürlü ve zeki diyemiyorum kusura bakmayın. %82 evet çıkmış referandumda aq. ulan bayburt halkının %82si okuma yazma bilmiyor ! karadenizlileri sevmem ben. sebep sadece oy oranı da değil, karakterlerini beğenmiyorum. psikopat insan kaynıyor mesela. konyayi sevmiyorum abi mesela. bunların polisle, askerle ne ilgisi var ? benim 2 dayım var biri askerliğini yüksekovada komando biri de şemdinlide yapmış. izmirliyim ve dayımlar da öyle ee ? chpliyiz kardeş ee ? 3 sene dağda kalmış adam senin götünü kollamak için ee ?