şükela:  tümü | bugün
 • margaret weis ile beraber dragonlance'i yaratan mustakbel ve mustesna kisilik..
 • hatta noel baba kadar gür sakalları olan, tracy adını nasıl hakettiğini bir türlü anlayamadığım adam.
 • dragonlance'in babasi olarak bilinen "bay" hickman'in az bilinen yonlerinden biri de koyu bir mormon olmasidir, her firsatta din ve ahlak kurallarini vurgulamayi, etik konular uzerine konusmayi seven bir insandir..en son olarak bu sevgisini diger insanlara asilamayi da gorev bilip bu yilbasinda kendisine adresini gonderenlere bir incil hediye edecegini duyurup etmistir de nitekim..

  margaret weis ile yazdigi cesitli serilerin disinda ayrica starcraft romani da yazmakta kendisi..bunun disinda karisi laura hickman ile beraber yazacagi yeni bir ucleme icin de anlasma yapmis bulunuyor, fakat tabi ki ucleme nedir, nerde gecer hic bir ipucu vermemekte..ayni zamanda gorunur bir sekilde senaryo uktesi olan hickman efendi zaman zaman cesitli fantazi temali senaryolar yazmakta, hayranlarina da "ha kabul olundu ha kbul olunacak, cok umutluyum" mesajlarini bikmadan gondermektedir..dedigine gore de en son karisiyla beraber hala "the immortals" adindaki bir hikayelerinin senaryosu uzerinde calismakta..

  duzenli olarak (yani teorik olarak duzenli) newsletter yayinlayan yazarin ayrica her newsletterda "bu sefer de suraya gittik, ailecek su otelde kaldik, su taksiye binip sunlari yedik, ay oda servisi cok kotuydu, sonra sunu gorduk, o da cok kilo almis" benzeri dedikodulari anlatmasiyla da her ne kadar insanda bir kenan ercetingoz izlenimi uyandirsa da yine de super esprili insandir, bunun en guzel ornegi de artik her sene geleneksel olarak gencon'da duzenledigi "sudden-death rpg (aka killer breakfast)" olayidir, burada dm'lik yapan hickman bir saat icinde salondaki 250 kisiyi de oyunda akla gelebilecek en abuk, yarici ve yaratici sekillerde oldurebilmekte ve canli yasam formu birakmamaktadir..
 • yakinda (nisan veya mayis ayinda [2003]) kayip dunya dergisinde (http://www.kayipdunya.com/) roportajini bulabileceginiz, dragon lance yazari olan kisi...
 • dünya yaratmakta çok başarılı olan, kitapları "best seller" seviyesine ulaşmış bir yazar. fakat hikaye konusunda bu başarıyı pek gösterememektedir. zaten tek başına çıkardığı kitaplar bir elin parmaklarını geçmez (en son 3 taneydi). kendisi de "hikaye konusunda margaret dan çok şey öğrendim" diyerek konudaki zayıflığını kabul etmektedir.
 • ğ dergisinin ocak-şubat 2010 sayısında fantastik kurguya dair fikrine başvurulmuş.

  (bkz: #17764154)
 • 'fedakarlıkları sadece göklerde övülen herkese..' sözünün sahibi,fantastik roman yazarı.

  (bkz: vay amk)