şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trafikte sürekli sağ ve sol şerit arasında hiç kimseyi düşünmeden ve trafik kurallarını umursamadan geçiş yapmaları.
  ansızın,durulmaması gereken yerlerde durup yolcu indirip bindirmeleri.
  bir çoğunun önde ki minibüs ile arasını açmak için normalden fazla yavaş gitmeleri..
  gibi gibi örnekler barındıran, sabah ve akşam saatlerinde trafiği alt üst eden toplu taşıma araçları.
 • sana daha ilginç bir şey söyleyeyim mi?

  bence trafiğin yoğun olmasının sebebi trafikteki araçlar.
 • sonuna kadar katıldığım önermedir. pek çok yerde trafiği mahvediyorlar. hiçbir zaman aynaya bakmamaları, istedikleri yerde cart diye durmaları da kazaya davetiye çıkarıyor çoğu zaman. hiçbir normal ülkede olmaması gereken çağdışı bir ulaşım aracı.
 • sadece minibüsler değildir. aynı zamanda girilmeyecek yerden girip, taralı alan ihlali yapıp, dönüşün tek şerit olduğu yollarda 3. şeritten girmeye çalışan, gayet normal bir hareketmiş gibi tek şerit yolda arabasını park edip giden kişileri de unutmamak gerek. bu örnekler daha da arttırılabilir.
 • sosyal ve ekonomik anlamda gelişememiş ülkelerin vazgeçilmezidir minibüsler. gerekli istihdamı yaratamadıkları için minibüsleri kaldırıp işsizler ordusuna bir gurup insan daha eklenmesinden ve isyanın büyümesinden korkuyorlar. bu yüzden de minibüslere, taksicilere elleşemiyorlar. artı minibüs kaldırılması demek ekstra belediye otobüsü alınması ve maaş demek. bu ülkede toplumdan çok kendi cebini düşünen erkler olduğu müddetçe minibüs gibi ortadoğu saçmalıkları bitmez.