şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: nemessis)
 • enflasyon canavarının amcasının oğlu, ya da kızı...
 • direksiyonu zikini sallar gibi sallayan kişi.
  bencillik, dikkatsizlik ve aceleciliğin bileşkeni
 • (bkz: saglamak/3)
 • aslinda insanlari korkutmak istese de insanlara canavar sanki kendileri degilmis hissi vererek onlari daha rahat hissettiren bok. ulan canavar sensin lan allahin baltasi, yandaki tabelya bakip allah korusun falan diyo hatali sollarken!!!
 • yasalardaki bosluktan yararlanan.. pic kurularinin sebep oldugu ve nice masum insanin olumune ve sakat kalmasina yol acan ve pek kimsenin basina gelmedikce onemsemedigi ...fakat terorden cok cok daha fazla insani kaybettigimiz ...ve sebep olanlarin komik cezalar aldigi...bazilarinda corba parasi ile kurtuldugu...ve o corbalarin meydana getirdigi facialari umursamayan ve neredeyse tesvik eden serefsizlerin olusturdugu canavar....
  avrupa da niye boyle degil dusunmek lazim...cunku yasalari
  cignemek got ister orada...onlar corbaci degiller....corba ya insan hayatini degismiyorlar....yasalari tam olarak uyguluyorlar ve kimseye goz actirmiyorlar....boylece etraflarinda makasci...sinyal vermeyen...hatali sollamayan...alkollu araba kullanmayan...yarismayan...acikcasi piskopat olsada kurallardan dolayi bunu yapamayan bir kitle olusuyor...
  bu serefsiz canavari yaratanlarin asil kendileri canavar...ve bunlarin diger adlari da corbacidan basliyor ve buyuyor...ve insanlar oluyor ...sakat kaliyor ve arkada bizim gibi acili insanlar kaliyor...
 • tipik bir yanlış imgeleme örneğidir bu. ankaradaki trafik komisyonu bile bu örneğe sıcak bakmamıştır aslında ilk başta*. fakat dış baskılar sonucunda zorla ve çeşitli alavere dalaverelerle*** kabul ettirilmiş bir imgesi vardır. (bkz: ben bunu gördüm)
 • devlet tarafından yaratılmıs bir canavardır ve yok etmekte onun elindedir.devletimiz gelismis devletler gibi demiryollarina* gereken onemi vermemektedir.soyle anlatmakta fayda var.trafik canavarinin yakin dostu olan kamyonlari trafikten uzaklastırmanin en iyi yolu demiryolu ile tasimaciliktir.bir adet tren yaklasik 50 adet vagon cekebilmektedir.bu da yollardan 50 adet kamyonun azalmasi anlamina gelirki trafik canavarini en iyi arkadasindan ayirmis oluruz.tabiki yollarimizda bulunan otobusleride azaltarak toplu katliamlari engelleriz.ama maalesef devletimiz hala osmali imparatorlugu'ndan kalma demiryollarini kullanmakta ve yeni hicbir sey yapmamaktadir.gelismis ulkeler dedigimiz ulkelerde demiryolu asil tasimacilik olarak kullanilirken bizde ise karayollari kullaniliyor.
  elbette bir gun devlet buyuklerimiz bu yanlisi cozeceklerdir.o gunleri umutla bekliyorum.
 • hızla şekil verilen bir doğu ülkesinin , hızla şişen piyasası.illa bir canavar bulunacaksa budur. yıllardır adı geçip de nedenleri üzerine en az tespitin yapıldığı, en sığ mevzuların adı ile anıldığı mesele.

  niye türkiye ? sorusunun cevabını vermekten korkanları da şarampollerde yuvarlayan hede. hele deyin bakalım , nesi eksik nesi fazla bu memleketin ?