• ben.
    yılda en az 30000 kilometrem var. iki arabamı 240bin ve 230bin'de sattım. ödediğim iki ceza var, ikisini de hak ettim, sonradan geldiler.
    kurallara uyanlara ceza yazılıyorsa tabiiki karşıyım.
  • cezalarin artmasi faydasiz.
    seklinin degismesi lazim.
    (bkz: göt korkusu allah korkusunun önüne geçmiş)

20 yildan fazla bir süredir araba kullaniyorum.
    her yil almanya-türkiye arasi ortalama 8bin km sadece 40 gün icinde kat ediyorum. tatil haricinde yillik 20bin km garantim var. bir park cezasi, bir ogs cezasi haric ceza yemisligim yoktur.
  • benim bu tip.

3 ayda 5bin lira ceza yiyebilecek kadar kurallardan bihaber trafik canavarının hezeyanlarından bir kesit okudunuz.
  • benim, ayda 1000 km yol yapıyorum hiç ceza yemedim. insan gibi kullanın, sığırlığın alemi yok.
  • cezalar artsın ki kendini yolların sahibi sanan bilinçsiz canvarlar azalsın.
    oh olsun.
  • araba kullanmayı yalnızca direksiyona geçip gaza frene ve debriyaja basmak sanan canavarları kızdıran tiptir. arada bir vites değiştireyim sürekli şerit değiştirip istediğim yerde istediğim hızda gideyim diyen trafik magandalarına dert olmuştur. üç ayda bir kural ihlalinden dolayı 5000 tl ceza ödeyen insanın ehliyetini elinden almak lazım zaten. elbet birilerinin ölümüne sebep olacaktır.
  • benim de var böyle bir tanıdığım. drift, yarış videoları paylaşır ben daha iyi yaparım diye alkollü araç kullanıp hız yapar. bunları story atar sonra polis çevirmesine yakalanıp alkol var mı diye test yapılınca annem babam kızar diye götü tutuşur.

bunu yapan adam da 28-29 yaşında. geçen sene hız sınırını aşıp bir köpeğe çarpıp ölümüne sebep olup pişkin pişkin hızlıyla birlikte olayı yazıp hikaye aymıştı. internetten ihbarda bulundum bir sonuç da çıkmadı.

neyse işte sonuç olarak insan gibi kullanın yollarda geçmeye devam etsin hayatınız. hayır ehliyetiniz alınsa, ceza ödeseniz yine iyi canınızı düşünün hadi kendi canınınızı düşünmüyorsanız başkalarını düşünün.

ha haksız yere ceza yazılanlar oluyor onlara lafım yok ancak cezalar artmasın da apaçilik yapıp insanların canını tehlikeye atan magandalar nasılsa ucuz diye fink mi atsın ? ohhh tabi.
  • benim.
    özellikle, ışık ihlali yapan yayalara ve yaya yoluna, bisiklet yoluna, engelli rampası önüne park eden araçlara ayrıca yaya yolunda tur atan motorlu taşıtlara verilen cezaları ve tespit seçeneklerini yetersiz bulmaktayım.

edit: parkeden yazmışım parkeci gibi.

edit 2: bu entryden 1 gün sonra iç işleri bakanlığı yeni açıklamalar yaptı.

https://twitter.com/…tatus/1123121137397977088?s=19

https://twitter.com/…tatus/1123121396606013440?s=19
  • bu tiplerden biri de benim.
    surucu ceza yemekten korkana kadar artirilmali cezalar. oderiz bir sey olmaz diyemeyene kadar artirilmali.
    kirmizi isigi 1 km oteden gordugunde gotu yusuflayip yavaslayana kadar artirilmali.
    evet artirilmali. bir maasini, iki maasini en basit sebepten odemek zorunda kalacagi kadar artirilmali.
    zerre acimiyorum trafik cezasi yiyenlere.
  • bir arkadaş çok güzel yazmış "insan gibi kullan, ceza yeme o zaman aq muptezeli"... kahkaha attırdı... özet bu ama cidden... mal mısın o kadar ceza yiyorsun...

bir de hayatı yollarda geçenler diye acındırma kasıyor... e siktir git hayatını başka şeye ada o zaman... sanki kafana silah dayayıp yola çıkarıyorlar... başka iş tutabildin de gitmeyeceksin mi dediler sana...

hepsi öyledir diye demiyorum ama araç kullanmak herhalde hiçbir işi beceremeyen adamın son kapılarından birisidir... bir el, bir ayak ve bir göz sahibi olmak yeterli bu işi yapabilmek için... hiçbir kapıda iş bulamayan insanların ticari araç ve/veya toplu taşıma şoförü olması bu nedenle olabilir mi acaba???

tekrar tenzih edeyim işini layığıyla yapan şoför arkadaşları...
49 entry daha
hesabın var mı? giriş yap