şükela:  tümü | bugün
155 entry daha
  • bugün kış lastiği değişimi için oto sanayiye gittim.
    lastikler değişirken taksi şoförü olduğunu öğrendiğim birisiyle sohbet etme fırsatım oldu.

şuydu buydu derken konu yakıt tüketimine bağlandı.

"senin araba çok yakıyormuş" dedim adama, şoför arkadaş "şehirler arası 170 km'den aşağı hızda sürmem dedi, ondan" dedi.
    170 km, yazıyla yüz yetmiş kilometre hız. herifteki ferahlığa bak.

"arkadaş napıyorsun sen önüne anidem bir şey çıkar, şöyle olur böyle olur, aşırı sürat ne kadar yüksekse risk de o kadar yüksek" diyorum adam ebleh ebleh gülüyor.

"neyse şimdi cezalar çok yükseldi, denetimler sıklaştı, artık pek basamıyorum" dedi akabinde.

demem o ki bu tipler kazaymış, kuralmış, insan canıymış pek, anlamazlar; olunca da "mukadderat" diyip kendilerinde suç bulamazlar.
    bunların anlayacağı tek şey ceplerindeki paranın uçup gitmemesi.

keşke böyle birden değil de kuralları uyan insanları korumak adına daha önceden sıkı uygulansaydı,
    kurallar, denetimler önceden de böyle yoğun olsaydı,
    belki bunun gibi potansiyel trafik canavarları daha az kişinin canını yakacaktı.
  • kesinlikle desteklediğim durumdur. biz millet olarak başka birşeyden anlamıyoruz. net olarak ödül ve ceza olacak. her araca araçiçi kamera zorunlu hale gelecek. trafiği tehlikeye atanı şikayet etmek ödül olacak. tehlikeye sokunca da 10.000-20.000 yapıştır gitsin çiçek gibi olur ya
  • bir yaya olarak araçlara kırmızı yansa dahi bana kendi yeşilimi bekleten olaydır. en azından benim ihlallerim için caydırıcı oldu diyebilirim, destekliyorum.
  • bu hafta içi 2017 yılı mayıs ve temmuz aylarında hgs cezası geldi. 110tl (aracın ogssi vardı o zamanlarda) arac eylül ayında satıldı. devletimiz nereden para alacağını şaşırdı maşallah. neyse devletimize feda olsun diyip ödemeye gittim ptt ye. abi sistem yok bu hafta iki kere geldi. haftaya bi daha gel dedi.
    başka sözüm yok hakim bey.
  • olması şart olan uygulamadır. insanlıktan çıkanlar tekrar insan taklidi yapar bu sayede. bilerek kurallara uymayanlara para cezası haricinde 7 günlük hapis cezası verilmeli.
  • ekonominin durumu cok acil paraya ihtiyac var.
  • ülkeye para kaynağı yaratma çabaları.

ekonomik durumun gün geçtikçe kötüye daha da kötüye gitmesi.