şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda kuralları dikkatli bir şekilde uygulamaya çalışan polis ekiplerinin ceza yazdıkları sürücülerin sosyal medyada devlete küfür edip durması durumu. son zamanlarda dikkatimi çekmeye başlamıştır. halbuki kurallara uymayan kişiye ceza yazma konusunda avrupadaki meslektaşlarına göre çekimser davranan türk polisine saydırma, devlete "para ihtiyaci" var o yüzden yazip duruyorlargibi nedenlerle zerzeniste bulunuyor insanlar. çuvaldızı kendine batırıp kurallara uyan bir toplum olalim diyen son derece azınlıkta. bu da ülkenin ne derece yozlaştığını gösteriyor
 • devletin kurallara uymayanlara ceza kesmesi tabi ki normaldir ama bazılarına keser, bazılarına kesmezse sıkıntı olur. o küfurlerin sebebi de odur. sen de herkesin hız sınırını geçtiği yerde durdurup sadece sana ceza keserse sen de küfür edersin. etmem dersen başına gelecek başlık.
 • kavşağa hız kesmeden gelip emniyet şeridine makas atarak dalan, kırmızı ışıkta geçen, usülsüz bir şekilde çakar lamba kullanan, ters yöne giren, karayolunda veya bağlantı yollarında geri geri gitmeye çalışan gerizekalılara ceza yazmayan ama bomboş yolda 110 yerine 115 ile gittiğim için nedense bana cezayı reva gören devletin küfür yemesi durumudur.

  hayır kabul ediyorum hız limitini 5 km/s farkla aşmış olabilirim ama bu ceza denilen olay insanların can güvenliğini sağlamak değil mi? madem öyle neden yukarda saydığım trafik magandaları en ufak ceza yemezken dümdüz yolda seyreden araca ceza kesiliyor?

  çünkü amaç insan hayatını önemsemek değil, kasayı doldurmak. makas atan sürücüyü tespit edip cezasını kesmek zor ama hız limitini aşanları tespit etmek en kolayı. trafiği seyrek bir ana arterin en düz kısmında kör bir nokta seç ve koy yol kenarına radarı, illa ki küçük farklarla takılan birileri olur. hem öyle arabayı durdurmaya falan da gerek yok, uğraşmadan yolla tutanağı gitsin.

  şimdi çakar lambalı audi çevirsen içinden işgüzar bürokrat falan çıkacak haritadan yer beğendirecek. kim uğraşır ki?
 • trafik kurallarını ihlal eden emniyet güçlerince ceza kesilmesi zoruna gitmiyor değil insanın. elbette ki hata yapanlar gereken muameleyi görsün ama beye paşaya ve kendilerine de aynı yaptırımları adaletli olarak sağladıklarında insanlar küfretmekten vazgeçecektir.
 • eğlenceli olaydır.

  en son sıkı akp'li komşumuz yediği 488 liralık yaya geçidi cezası sonrası akp'ye küfür ediyordu. karşısına oturup zevkle dinledim. sevdiğim bir abi olduğu için svihs diyemedim, "eved çok bozdu bu akp" dedim hahahahaha.
 • devlet dediğin yandaşlarının milyonlarca liralık borcunu 0’lar ben 56 hızla gittim diye ceza ödeyeceğim ve küfretmeceğim, başka isteğin var mı troll.
 • 1) herkese eşit davranmadığındandır.
  2) kural ihlalini önleyici yeterli tedbir almadığındandır.( misal doğru dürüst otopark yapmaz, ama yol kenarına park ettin diye sana ceza keser. 2 gün sonra belediye gelip aynı yeri otopark ilan eder yasak kalkar vs.)
  3) plansız, programsız şehirler yaptığındandir.(yollarda saatleri tükenen sabırsız insan emniyet şeridine girer vs.)
  4) kuralları kafasına göre uyguladığındandır. ( küçük bir ilçede mesleğe yeni başlayan savcı hanım aracıyla adliyeye gelmeden önce polise haber verir, polis de adliyenin olduğu cadde nispeten dar olduğu için park etmiş araçları çeker. sonrasında herşey eskisi gibi devam eder)
  5) olur olmaz herkese ehliyet verdiğinden, caydırıcı ceza uygulamadığındandır.
 • kabahatler kanunu m.27 ye göre 15 içinde sulh ceza hakimine itiraz edilebilir. söveceğinize itiraz edin.
 • böylelerine basacaksın kahkahayı iyice sinir edeceksin. neymiş 5 km ile geçtiği için yazmış ama beyfendi hak etmemiş. işte o saydığın andavallardan farkınız olmadığı için yiyorsunuz cezayı.

  ooohhh yarasın. az daha hızlı gidin gençler devlete para lazım.

  kuralların herkes için olduğunu bilenlere neden devlet adil davranıyor ama 5kmcik farkla hızlı gidenlere adil değilmiş.

  ödeye ödeye kurallara göre yaşamayı öğreneceksiniz. toplum hayatını kafanıza vura vura öğretecekler.
 • bu birinci evre, itiraz, inkar:

  adam hız limiti aştım ama haketmedim diyor.

  ikinci evre gelecek, alışacaksınız, 90 sa 90 120 yse 120 ile gitmesini öğreneceksiniz. ha ben basarım mı diyorsunuz devlet de size basar.

  ikinci evre alıştınız mı? alıştınız kanıksadınız, artık hız kurallarına uyuluyor.
  sonra yaya geçitlerinde yaya'ya yol vermesini öğreneceksiniz, hala bazı *mın oğulları yaya görünce kendini playstation oynuyor sanıp gaza yükleniyor.

  üçüncü evre herkes normal kullanmayı öğrenince devlet driftçileri makasçıları sikmeye çalışacak. sizden sıra gelmiyor ki! sen 110 la git herkes 110 la gitsin o zaman ceza kesemezler, ceza kesemeyince de hmm napsak şu diğer kurallara uymayanları siksek diyecekler.

  ama sen ben o hız limitini aştıkça adamlara hiç bir şey söyleme hakkımız yok, tabi ki önce ilk yapabileceğini yapar ve şakkk