şükela:  tümü | bugün
 • bisikletimin(dolayısıyla benim de) üstünden minibüs geçmesi sonrasında dahil olduğum güruhtur...

  çok acıdı...12 saat de bırakmadılar hastaneden...
 • yayalara yeşil ışık yanıyorken** yaya geçidinden karşıya geçiyorken, yolun tam ortasındayken duyduğu ani bir gümbürtüyü takiben kendisini kıç üstü yerde bulmuş suserler de vardır. sonradan anlaşılmıştır ki o gümbürtü freni patlayan otobüsün önündeki arabaya arkadan geçirmesinden*** doğmuştur. bilahare öndeki bahtsız araç topuklarken arkadan gelen hızı henüz kesilmemiş otobüs ucundan accık şanslı susere dokunmuş ve yere yıkmış ancak çiğneyememiştir.
 • bir keresinde traktörle giderken yolun ortasında duran bir tavuğu ezmiştim bende. sonra yemiştik ama.
 • evet evet ben de bi trafik kazası geçirir gibi oldum...

  bigün yolda dalgın bir şekilde gidiyorum (yaya olarak ha, şimdi siz kaç hızla gidiyosun diye sorarsınız) arabanın tekine çarpmışım. içerden şoför "dikkat etsene yaw, kaç milyar bu araba biliyon mu?" gibisinden acı çektiğini belirten bi kaç kelam ile çıkıştı.

  ya yamulsaydı amcanın arabası? ya amcanın boynu kırılsaydı? nasıl anlatırdım bunu sözlükçülere?
 • mattonun kullandıgı araca yandan bir kırmızı kamyonet nazikçe gömçürür, arkad solda oturan bettencourt kafayı sağ yan cama koyar, dışarda yağmur yağıyordur, kanla yağmur suyu kafadan aşağı akmaya başlar. herkez dehşet içindedir. bettencourt soğuk kanlılığını korur. polis gelir vs... yaralı kafa ile eve gidildiginde paniğe kapılan ev sakinleri yatıştırılır. 'ölmek ne kadar kolaymış' denir ve yaşamaya devam edilir.
 • emniyet kemerinden gelen bir ses yuzunden, yola bakmak yerine emniyet kemeri ile oynayinca, ford kamyonetin sol arkasindan girerek dahil oldugum sozluk camiasi.

  yillar sonra gelen duzelmenin degil ama yaptigim hiyarligin notu: hey allam ford kamyonetin sag arkasindan degil sol arkasindan carptim... sagini solunu bilmeyen biri olarak carpmam gayet normalmis.
 • mecidiyekoy'deki otobus yolundan baska binbirsey dusunerek saga sola bakmaya gerek gormeden karsiya gecilirken otobus carpmasi, neyse ki isiklara yakin yerde otobus yavas gittiginden az hasarla***atlatilmasi, ayni gunun ilerleyen saatlerinde eve donulup sizlayan ve sargilar yuzunden toplam uc parmagi kullanilabilen ellerle bilgisayarin acilip nete takilinmasi da ilginc bir vakadir.