• bu trafik istanbulda olmaktadır. genellikle 1. ve 2. köprü yolunda olmaktadır. mesela gidiş yönünde olan bir kazanın, sadece gidiş yönünde trafiğe sebep olması gerekirken; istanbulda geliş yönünde seyreden "karşı şeridin insanları" kazayı izlemek için yavaşlamakta ve hatta durma noktasına gelmektedirler. bu da karşı şeridin insanlarının arkalarında büyük bir trafik oluşturmaktadır.
  • 22 temmuz 2009 saat 11:00 - 11:30 sularında fsm köprüsünde gerçekleşen kazanın ardından oluşmuş hadisedir. zira kaza karşı şeritte olmasına karşın, kavacık kavşağından köprü girişine kadar trafik oldukça yavaş ilerlemiştir.
  • bugün öğrendiğime göre almanya'da da yapıyorlarmış bunu. ben de üzülüyordum bize has birşey diye. içime su serpildi duyunca
  • cumartesi gecesi gebze yolunda yolumun 1 saat uzamasına sebep olmuştur.
    ulan bizim şeritte değil kaza, baktın da ne yaptın, bir boka mı yaradın.
    allah aşkına trafik polisleri bagajda bir izlemeyi engelleyecek şey taşısın, kaza yerinin etrafını bununla çeksin. izliyor öküzler engel olamıyoruz.
  • genellikle karşı şeride de sirayet eder.
    kaza karşı şeritte olmuştur, orası zaten tıkanıktır.. seninle arasında koca bi refüj vardır, refüjden sonra da tam 3 şerit vardır ama ne hikmetse tıkanır o trafik. yurdum insanı seyretmeyi sever. inşaat olsun, kaza olsun, kavga olsun.. izleriz biz, merakımızı cezbeder.
  • sadece ülkemize has olmayan şey...
  • geliş yönünde olan kazayı gidiş yönündekiler bön bön izlerken bir de bu gidiş şeridinde kaza olur. yeni tıkanmış trafikte kaza yapanı bıçaklama hissi uyandırır.
  • kavga izleme kalabalığıyla yarışacak derecede saçma davranış. anlamsız.
  • orospu çocuğu turnusoludur.
  • britanya'nın köpeklerinin rubbernecking, hitler'in itlerinin ise schaulustige tabir ettiği aktiviteden doğan endirekt serbest tıkanıklık.

.
hesabın var mı? giriş yap