şükela:  tümü | bugün
 • trafikte artık gördüğünüz kural hatalarını ihbar edebileceğiniz telefon hatlarıdır.numaralar:
  05521550155
  05331550155

  haber kaynağı
 • komsunu gammazla tarzi uygulamalara pek sicak bakmiyorum ama sirf bazi serefsizleri bildirmek bile insanda bir rahatlamaya yol acacaktir.. ozellikle minibus ve servis soforleri..

  ote yandan, fotograf video falan gonderiminden bahsedilen hat.

  anladigim kadariyla whatsapp uzerinden calisiyor ama kotu yonde kullanimini (bkz: photoshop) nasil engellemeyi planliyorlar onu cok merak ediyorum..

  reklam olmasin diye isim vermemisler ama isim vermeden de nasil ihbar yapacak bu millet o da ayri merak konusu..

  en acisi da, kac tane kopru yapiyoruz bir tane uygulama yapamiyoruz.. soyle fotograflarin exiflerinin de alinabilecegi bir uygulama yapilsa fena mi olur?
 • polisin okuduktan sonra mavi tik olduğu halde cevap atmadığı için triplere girenleri görmemizi sağlayacak numara.
 • (bkz: #54318165)
 • trafikte gördüğümüz pek çok araç 200 km/sa hıza çıkabiliyor.
  ancak bu durum, o araç sahiplerine 200 km/sa hıza çıkma hakkı sağlamıyor. (türkiye için)

  araba kullanırken cep telefonuyla muhattap olmanın da teoride diğer kural ihlallerinden bir farkı yok..
  tabii işin sonunda, direksiyon başındayken, 'araba kullanırken cep telefonuyla fotoğraf çeken kişi'nin, cep telefonuyla fotoğrafını çekip ihbar etmek trajikomik bir hadise.. evde denemeyiniz..
 • iki gün önce ihbar kabul etmeye başlamış numaralardır.
  şerit ihlali yapanlar, makas atanlar, trafik magandaları gibi bütün istanbul öküzlerini video ve fotoğraf ile online olarak whatsapp ve viber üzerinden ihbar etmeye yarayacak numaralardır.
  umarım bir işe yarar hale getirebilirler.
 • trafiktekilerin iyice manyadığı şu günlerde araç içi kamera almayı düşünürken ilaç gibi gelmiş hatlardır. tabii ki şofördense yan koltuktaki kişinin fotoğraf/vidyo çekerek ihbarda bulunması mantıklıdır, hem önüne kıran adamdan kurtar hem resim çek ihbar et olmuyor.
 • hukuka aykırı bir uygulama. ilkokul bebelerinin bile çatır çatır fotoşop kullandığı bir dünyada, bir fotoğraf nasıl delil niteliği taşır anlamak zor. o cezalar itiraz edilirse mahkeme tarafından iptal edilir, edilmelidir. emniyet kaş yapayım derken göz çıkaracak farkında değil..
 • hukuk disi oldugu soylenen uygulamadir. goren de sanirki, burasi isvec. neyimiz hukuka uygun bu memlekette, birak bari bu uygulansin, bir dene gor. hemen muhalifler is basinda. belki de ariza seridi ihlalcileri agliyor, kim bilir.
 • alt toplamda faydalı bir uygulamadır çünkü

  (senaryo 1) ihlali çektiniz, gönderdiniz, emniyet cezayı kesti

  a - adam suçludur, cezasını paşa paşa öder, bir daha ihlal yapmaz
  b - adam suçludur, mahkemeye itiraz için dilekçe verir, duruşmaya gider, kararı belki iptal ettirir ama ihlal ile kazandığını zanettiği vaktn 20 katı vakit harcar, bir daha da ihlali yapmadan düşünür

  (senaryo 2) ihlali birisi kıçından fotoşopla uydurdu gönderdi

  a- adam suçsuz, mahkemeye itiraz eder, duruşmaya gider, kararı iptal ettirdiği gibi eğer fotoşopu ispatlamışsa (ki ceza iptal olduğuna göre durum sabit) ihbarı yapanın aleyhine dava açar, o yalan ihbarı yapan bir daha uğraşamaz