• trafigin duzenini saglamakla gorevli insanlara verilen isim.. gorevleri ba$inda arac cekmek, arabalari durdurup alkol ehliyet muayenesi yapmak gelir.. bazi $anssiz olanlari kav$aklarda sicagin altinda ayakta ona "gel" buna "dur" der..
  • trafik lambasinin insan emeginin yerini almasi uzerine buna bir dur demek icin kafasina sapka takip duduk calan insanlar ordusu
  • bulunduklari yerde trafigi daha da karistiran kolormatik gozluklu amcalar
  • en kolay sürülebilen* polis modeli...
    (bkz: sen benim kim olduğumu biliyor musun)
  • bazi trafik polisleri vardir ki geceleri nobet tutmaktansa trafik arabasinin maketini yaptirip yol kenarina koyarlar .arabanin farlari bu makete carpinca gercekmi$ gibi gozukur $ofer yava$lar tirsidan da donup icine bakmaz ama yolcular (bizler) farkederiz .buda bizi turklerin gavurlardan iyi yaptigi seylere goturur .
  • dümdüz, trafiği ağır ağır akan bi yolda "bu adam naapıyo ki şimdi burda" diye düşünen bana* trafiği durdurarak karşıdan karşıya geçmemde yardım etmiş görevli. allah devletimizden razı olsun.
  • tıkalı bir güzergahı trafiğe kapatarak "davam et, davam et" nakaratıyla yolu açacağına inanan resmi kişilere verilen isim.

lan ben istediğim yere gidemedikten sonra yolu açmışssın kime ne?! diyesi gelse de insanın, dememesi gerekir.

"süreceksin tüm araçları şehir dışına, bak bakalım trafik kalıyor mu" ilkesini benimsemiş meslek grubu mensubu...
  • dün iki adedinin kızıltoprak'ta bir arabayı durdurup, "abi bizi yukarı kadar atsana" dediğine şahit olduğum değişik yaratık cinsi.
  • eminyet kemeri takmadiginizda sizi durduran ve omuzundaki oklari gostererek:

tp: bunlar ne?
    ekm: birbiri uzerinden gecerek x seklini olusturan 2 tane ok
    tp: onlar ok degil
    ekm: ne peki?
    tp: kazik! biri benim digeri devletin. hangisini yemek istersin?

polemigi baslatan insan...
hesabın var mı? giriş yap