şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yıllar önce şahit olduğumdur.

ilgili trafik polisi, bariz şekilde kırmızıda geçen kamyoneti durdurdu. kamyonet sürücüsü ışığı fark etmediğini bla bla.. söyleyip cebinden bir deste trafik ceza makbuzu çıkardı. söz konusu cezalarını ödeyecek durumu olmadığını ve yenisini yazmaması konusunda polisten ricada bulundu. ve polis söz konusu trafik öküzünün durumuna acıyarak ceza kesmedi.
  • meclis başkanının istifa etmediği, anayasaya uyulmayan bir ülkede, kurala uymamış sürücü ve kuralın yaptırımını uygulamamış bir polis.

(bkz: normal)
  • durumun yarattigi tehlikeye ve muhatabin iyi haline gore bir suru ulkede, hatta belki de her yerde uygulanan pratiktir. polisin yanlis uygulamalari olabilir tabii ama bu uygulama sebebiyle gommeyelim hemen.
  • welcome to middle east
  • son derece yanlış bir uygulamadır. ceza makbuzlarını görünce "demek halen ders almamışsın, al bir tane de ben kesiyorum" demesi gerekirdi. tespit edilmiş olsaydı görevden alınmasını isterdim.
    kardeşim kadar sevdiğim bir canımı kırmızı ışıkta geçen bir arabanın tekerleklerinin altında kaybettim..
    polis görevini yapmadı, piç cezayı yemedi.. her kırmızı ışıkta potansiyel bir tehlike olarak gezmeye devam edecek.. kırmızıda durmayacak çünkü biliyor ki yakalanırsa polis abisi onu affedecek!