şükela:  tümü | bugün
  • 5 temmuz perşembe günü maltepe e5 mevkiinde aracımla seyrediyorken motorlu bir sürücü el kol hareketleriyle 1 yaşındaki bebeğimin oturduğu koltuğun kapısının açık olduğu konusunda uyardı. o an panikledim ama bebeğin araç koltuğunda emniyet kemerinin sıkıca bağlı olduğunu düşünerek büyük oğlumu uyardım. falat büyük oğlum da 8 yaşında ve emniyet kemerini çözmüştü. ben o an ne yapacağımı kestirmeye çalışırken motorlu araç sürücüsü akan trafiğin içinde kendini riske atarak bana eliyle yavaşlamamı işaret etti. en sol şeritte olmamıza rağmen arkadaki sürücüler de durumu farketmiş olacak ki yavaşlamayı başardık derken motoruyla yaklaşıp kapıyı sertçe kapattı. ve gaza basarak hızla gözden kayboldu. o an ağzım bir karış açık kaldı ve gözlerim doldu. panikten kilitlenen dilim açıldı ve “ne güzel insanlar var “ dedim oğluma. “ne oldu anne” dedi. önce emniyet kemerini hemen takmasını söyledim. ve bir daha da asla trafikte emniyet kemerini neden açmaması gerektiğini. sonra da yaşadığımız olayı anlattım. o da şahit olduğu için bir sessizlik oldu. kimileri için basit gelebilir bu yaşananlar ama bence çok şeyler anlatıyor. sevgi ve merhamet üzerine kurulu bu dünyanın yine sevgi ve merhametle kendini iyileştireceği günü bekliyorum. nasıl ki her insan içinde en iyi ve en kötü duygularla geliyorsa dünyaya ve hayatta nasıl varolacağını kendisi seçiyorsa, iyi ve sevgi dolu bir yol seçen insanlar hiç de az değil aslında. çocukların rüzgarda uçuşan saçlarıyla özgürce oyunlar oynadıkları günlerin geri gelmesi umuduyla burada paylaşmak istedim olanları. motorun plakasını almadığım için çok üzüldüm. hep cani sürücülerin plakaları paylaşılmayacak ya.

edit: kapının bebek kilidi aktif. ben çocuğu yerleştirip kapıyı kapatırken açık kalmış.
  • kapının iç tarafında beyaz bir mandal var onu kaldırın bebek kilidi o.icerden mümkün değil açılmaz kontrol sizde olur.