şükela:  tümü | bugün
 • başlığa konu olan haber ektedir: https://odatv.com/…rtik-cekici-teroru-06101825.html

  anlaşmalı otoparklara para kazandıracağım ve ayrıca kendim de kazanacağım mantığıyla araçların ırzına geçme eylemi. kazanacağın para 100-200 lira, araca verdiğin zarar binlerce lira. kes cezanı ve uzaklaş. kanunlar sana araçlara bu denli zarar verme ehliyetini vermiyor.

  edit: link yenilendi.

  edit2: arkadaşlar ya anlamıyorsunuz ya da anlamak istemiyorsunuz. kimse hatalı parkları savunmuyor. yolu engelleyici, trafiği tıkayıcı şekilde yapılan parkları tabiki onaylamıyorum. ama sırf rant için belediyelerin her yol kenarını otoparka dönüştürmesi, uçan kuştan para alacak seviyeye gelmeleri işin başka bir boyutu. buna da karşı olsanız diyorum keşke. belediyeler otopark mafyasına dönüşmüş durumda. sadece legal şekilde yapıyorlar bunu. çoğu büyükşehirde 5 dakikalığına park edeceğiniz yer bulmak bile çok zor hale gelmiş durumda. dolayısıyla vatandaş boş olduğunu düşündüğü her yere park ediyor. hatalı park edenler yok mu tabiki var. eğer trafiği tıkayacak düzeyde bir hatalı parksa bu, arabanın çekilmesinin de bir yolu yordamı var. paldır küldür, arabaya zarar verici düzeyde çekiciye bindirmenin tek mantıklı açıklaması çekicilerin oto-tamircileriyle de bir anlaşmaları olduğu izlenimini uyandırıyor. aklı,algısı kıt arkadaşlara hitaben.

  edit3: arabam filan yok. sadece arabalara böyle zarar vermeleri beni rahatsız ediyor.
 • tabeee yeaaaa, sen kafana göre istediğin yere park et.

  insanların yolu kesilmiş, trafik engellenmiş ne gam, önemli olan aracın çizilmemesi.

  araban çizilsin demiyorum ama akrep gibisin, suçun büyü sende kardeşim*.
 • bir adet mangal yürekli abimizi içeren terördür.

  abimiz çıkmış göte göt demiştir. sinmiş ve sindirilmiş topluma alışkın görevliler ise söylenen argümanların haklılığı karşısında pısmışlardır.
 • her önüne gelene üç soru sorup, polis yaparsan.. hayatında silaha dokunmamış adama 23 yaşında " al bu silah senin, hakların da var" dersen eğer bunlar hep yaşanacak.. çok yakın zamanda iki polis memuru ile bir tartışma yaşadım.. cahil ve bebe olan iki polis memuru ile.. devletcilik ilkesine saygısı olan biri olarak, beni dahi çileden çıkarmayı başaran iki bebe yüzünden muhtemel yakında bir mahkemeye çıkacağım.. sadece bir dakikalık bir arbede yaşadık, peki bunun sonucunda ne olmuş? biri 14 gün diğeri 17 gün rapor almışlar.. imkânı yok yani böyle bir şeyin.. öncelikle videodaki vatandaşı gerçekten tebrik etmek gerekiyor.. her alanda böyle bir adam olsa, bu kadar haksızlıklar yaşanmaz.. helal olsun.. adamsın.. şimdi orada cevap veren polis memurunun tahrik edici cevapları " eden çok biliyorsun, kasko öder" .. yani bunlar laf mi arkadaş? bir dipnot vereyim size çok iyi bildiğim; bu çekilen araçları çeken çekici üstündeki şoförlerin kendi araçları değil.. bu ağaçlarım %99.9 u emekli yahut aktif görevde olan komiser ce memurların.. ve ayrıca araçları çektikleri otoparklar da yine godoman emekli memurların.. araştırılsın istanbul'da bulunan otopark ve cekicilerin %99 u bu şekilde çıkar.. yahu benim okuldan şu an valilik ve kaymakamlık yapan, emniyet müdürü olan bir-çok arkadaşım var.. vakit de geçiriyoruz zaman zaman, bir kez olsun sahip oldukları makamların onlara verdiği ayrıcalıkları kullanmalarına şahit olmadım bunca zaman.. adam doğru söylüyor, araç viteste ve el freni çekili.. şanzuman dislilerini, aks ları zorluyorsun.. en kötü 10 k hasar vereceksin arabaya.. halen millete " sen çok biliyorsun " diye artistlik yapıyorsun.. videoyu çeken arkadaşı yine ve yeniden tebrik ediyorum.. adamsın..

  edit ; imlâ
 • araca verdiği zararın savunmasını yaparken "kasko karşılar" yanıtı ile tüy diken bir memuru barındırır.

  haber

  edit: aramayı becerememişim yazıklar olsun bana.
 • o arabanin sahibi biz de olabilirdik. derhal hakkinda sorusturma baslatilmali ve arac hasarinin parasi cekici kisvesine burunmus canlidan tahsil edilmelidir. ki baska cekicilere "arabaya zarar verirsem benim cebimden cikar aman dikkatli olayim" subliminal mesaji verilebilsin.
 • hassiktir be, sen aracını sikinin keyfine park edicen, hasbelkader polis görürse de viteste bıraktın diye çekmeyecek öyle mi ?
  böyle aptal bir mantık olabilir mi ya?
  o kadar arabana dikkat ediyorsan hatalı park yapma veya viteste bırakma.
  hatalı park durumunda çekilirken oluşan hasarları kaskonun bile karşılamaması lazım.
 • şu kamerayı eline alan, kafasına takan artistliğe başlamıyor mu deli oluyorum. herkes işini yapıyor, yanlış yere bırakmayacaksın arabayı, onlar da çekmeyecek. akıl veriyor bir de, ceza kesip gidecekmiş. o çekici niye var o zaman akıllı? seni mi bekleyecek vitesi al boşa da götürelim diye, kafaya bak. 3 kuruş verip otoparka bırakın çok kıymetliyse arabanız.