*

şükela:  tümü | bugün
  • edit: (bkz: #69580646)

dostlarım merhaba, sabah saatlerinde başımdan geçen ve halen etkilerini yaşadığım olaydan bahsetmek istiyorum sizlere.

malum bugün istanbul'da felaket bir yağmur var ve bu durum trafiği de felç etmiş durumda. neyse uzatmadan konuya gireceğim. ben 7/24 kış lastiği kullanan biriyim aracımda. bu gibi felaket durumlarda özellikle istanbul gibi altyapısız bir şehirde hayat kurtarıyor bu uygulamam. bununla beraber yaklaşık iki ay önce çapraz bağlarım koptu ve uzun süreli iyileşme dönemimde değnekle yürümeye geçen hafta başlayabildim. işe de yeni yeni gitmeye başlamıştım zaten içimde bir çalışma azmi var, malum evde sakat sakat yatınca insan depresyona giriyor.

şimdi olaya gelelim dostlar. bugünkü inanılmaz yağış neticesinde hıyar yurdum insanı her zamanki gibi hayattan bihaber olduğu için yağışa hazırlıksız yakalandı. trafik durma noktasına geldi, yolları sular bastı. halihazırda işe 1 saat geç kalmışken boşluk yaratabildiğim anlarda hızımı arttırmak mecburiyetinde kaldım. büyükdere dolaylarında ışık sonrası bir boşluk yakaladım ve lastiklerime de güvendiğim için güvenli ve seri bir şekilde hızlandım. işte film orada koptu. ışıklarda bekleyen insanlara su sıçrattığım bahanesiyle hemen ilerde tıkanan trafikle beraber birtakım sığırlar arabamın üzerine çullandı. konuşmaya fırsat vermeden salyalar akıtarak, küfür ve hakaretler eşliğinde arabadan inmemi söylediler. camdan sorunun ne olduğunu sorduğumda aldığım cevap beni çılgına döndürdü. az önce de belirttiğim gibi su sıçratmakmış suçum. orada 5-10 kişiye su sıçratmak linç sebebi olmuş da haberimiz yokmuş. yağmurluk denen, bot denen icatlardan ve bugünün hava durumundan habersiz sığırlar beni suçladılar, herhalde gerginliklerini atmak için bahane buldular, neticede bu agresifliğin elle tutulur bir yanı yok, işe yetişmeye çalışıyoruz burda.

darp kısmına gelirsek, değnekli olduğumu ve neredeyse yürüyemez halde olduğumu göstermek için kapıyı açtım ve inmeye çabalarken anında tutup yere serdiler beni. neyse allahtan sol bacağıma darbe yemedim ancak kafama ve karın bölgeme sayısız tekme yedim. karşılık olarak değnekle bir iki kişiyi suratına hamle yapmak suretiyle püskürtebildim sadece ancak içimi soğutmaya yetmedi. bu itler durmayacak gibiydi de arkadaki araçtan iki delikanlı kurtardı beni oradan bir süre sonra. bu sığır sürüleri de topukladı ben doğrulunca hemen. neyse ışıkların mobese açısı orayı görüyormuş da saldırganların hepsinin tespiti yapılacak öğleden sonra. mahkemede görüşeceğiz şerefsiz herifler.

bu olayı sözlüğe taşıma sebebim de bu tip saldırganlara karşı toplumu bir nebze de olsa bilinçlendirmek istememdi.

kısacası her taşıt su sıçratır, insanların acelesi olabilir, istediği kadar hızlı geçebilir kendi hakkı olan yoldan. sen yollara yakın bir yerde yaya isen ona göre giyineceksin. hem suçlu hem güçlüsünüz hayvan herifler.
  • (bkz: yayalara saygı)

bende işe geç kaldım ama kimsenin üzerine su sıçratmadım kardeş, biz arabanın içinde kuru götümüzle otururken sırf 15 dakika geç gideceğiz diye kimsenin iliklerine kadar ıslanmasına gerek yok.

adalet bazen sokakta tecelli eder.
  • dayak çözüm değil durumunu anlatan bir olay.
    eğitim şart, dayak+eğitim olabilir ama sadece dayak çözüm değil görüldüğü üzere
  • ayaklarına kadar gelen ayakkabı+giysi temizliğini beğenmeyen çomarların icraatı. çamurlu çamurlu gezmeye devam edin köylüler!
  • dün ben de dışarıda kalmıştım ve motosikletim ile bu yağmurda dönmek zorunda kaldım, zaten freelance çalıştığım için herhangi bir şekilde mesai derdim yok sadece görevlerimi yapmam gereken süre aralıkları var. neyse motosikletle dönerken birkaç maganda araba sürücüsü tarafından ben de ıslatıldım, zaten üstten ıslanıyoruz ona bir şekilde önlem alabiliyorsun ancak cepheden sağlam bir su yiyince insanın yapacak fazla bir şeyi kalmıyor hem de sinirleri bozuluyor.

tabi ki dayak hiçbir zaman için çözüm olarak sayılmaz ancak ben de bugün beni ıslatanlara zaman zaman hakaret zaman zaman küfür içeren sözler sarf ettim. böyle ciddi afet zamanlarında herkesin daha dikkatli olması lazım, herkes sinirli oluyor. ancak tabi gelecek olursak sakat birini dövmek kadar aptalca bir tepki vermek ayrı bir konu.

ilgili yazara geçmiş olsun diyorum.
  • tanım: maruz kaldığı şiddet dışında -ki şiddetin izahı yoktur- yazarın pek de haklı olmadığı olaydır. insanları ıslata ıslata geçemezsin öyle kafana göre, insanlar ister yağmurluk giyer ister bikiniyle gezer, orasına karışamazsın. yağmurluk giymeleri daha mantıklı, evet, ama yağmurluk giyse bile sıçrattığın sudan rahatsız olabilir insanlar.
  • kardeş seni iyi soplayamamislar ki birde burada utanmadan yazıyorsun. lan davar o adamlar da ise güce gidiyor 4 tekere bindinde kendini adamdan mi saydın göt. gelmiş birde utanmadan burada yazıyor sığır. dua et o değnekleri gotune sokmamışlar. merhametlilermis gene.

edut: 8kobe8 yazara teşekkürler. hic gerçekleşmeyen manyak bir troll beyanı.
  • (bkz: pind floyk)
    (bkz: batholith)

şizofrenik hikayeler uyduran troll eseri. yakında uçar.

edit: ben yazana kadar diğer hesabıyla da entry girmiş.

(bkz: #63314870)