şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk zamanlarda ne kadar tepki çekecek olsada zamanla bünyeler alışacak gürültü kirliliği ve en azından trafik keşmekeşi konusunda bir adım atılmış olacak.
  prepaid yada postpaid olarak ayarlanabilir, prepaid olanlar bittikçe "kontör korna" yükleyecekler, postpaid olanlara ise fatura gönderilecek.

  ayrıca kornanın çalma süresine bağlı olarak birim fiyatta logaritmik olarak arttırılacak ve çalınan kornanın zamanı kısaltılmaya çalışılacak. böylece ışıklarda yeşil yanar yanmaz korna basma merakı ve de azıcık beklemelerde bile saniyelerce süren korna merasimlerine son verilmiş olacak.

  pilot bölge olarak istanbul'da ki tüm minibüs caddeleri seçilip zamanla türkiye'ye yayılması sağlanmalı. sanırım avrupa birliğine giriş için bile işimize yarayabilir.

  zorla medeniyet bu olsa gerek...
 • ertesi gün korna kontör durdurucu cihazların ve elle çalınan havalı kornaların peynir ekmek gibi satılmasını sağlayacak buluş
 • esasen trafikte korna ve benzeri sesli cihazların gereksiz yere kullanılmasının cezası var. emniyet şeridi ihlallerine ceza kesmeye başlanırsa sıra bir gün elbette kornanın ücretine de gelecektir diye temennilerimizi ukte ile doldurtan ücrettir
 • yakın bir zamanda türkiyede faaliyete geçirilmesi gereken bir uygulama, hatta mümkünse çok pahalı olmalı yoksa nüfusun yarısı delirecek trafikte, zaten yeterince akıllı deli var türkiyede, çoğalmasın...
 • - aman abi kornaya bas adam çıkacak yola.
  - kontör yok hacı, selektörü de kesti elektrik idaresi. pisssssmi...

  korna her ne kadar ülkemizde kullanış amacı o yöne sapsa da keyfi ya da araçlarda anıldığı şekilde opsiyonel bir gereç değildir. acil durumlarda kullanılacak olan bir nesneyi ücrete bağlamak ise önemli konularda tasarrufta sınır tanımayan ülkemizde nasıl sonuçlar doğurur bilinmez. eğitim şart yahu, hüoop çaylar nerde kamil?
 • benzer bir uygulamayı carrefour alışveriş sepetlerinde yapmıştır aynı zamanda. bir alışveriş sepeti 1 ytl. 1 ytl yi atıyorsunuz zinciri çözülüyor, böylece etrafta lüzumsuz ve başıboş sepet olmuyor. 1 ytl deyip geçmeyin, işe yarıyor.

  (bkz: #7793171)
 • ülkemizde her an, her yerde; kendini her yola atmaya hazır, hatta şuursuz bir biçimde atan yayaların sayısının çokluğunu ve olası kaza durumunda* yayanın dallamalığının tüm bedelini sürücüye yüklenmesini göz önüne alırsak, tıpkı internet için olduğu gibi, otomobili dünyadaki en yüksek bedelleri ödeyerek kullanan türk sürücülerinin üstüne biraz daha masraf yüklemekten başka bir işe yaramayacaktır.
 • kornanin cogu zaman sinir bozucu olmasinin yaninda nadirde olsa kazalari onledigi ve belkide hayat kurtardigi goz onune alininca sacma olan hayali uygulama.