• dikkatimi çekti hepsi atarlı hepsi ergen.
    arabanın sürücü koltuğuna oturunca kendilerini bir bok zannediyorlar sanırım.

trafik kurallarına uymayıp da sanki sadece kendileri kurallara uyuyormuş gibi tavırlara giriyorlar bir de.

bulduğu en ufak delikten dahi geçmek isteyen kendi canları yetmezmiş gibi diğer insanların da hayatını riske atan bu lavuklara ehliyet vermemek lazım.

sadece ufak bir değişiklik ile nasıl da "trafikte arabacı terörü" oldu değil mi? azınlık olan her zaman göze batar ve çoğunluk tarafından parmak ile gösterilir lakin çoğunluğun artık kanıksanmış yanlışlarını ne yapacağız?

bir şey öğretmeyip sınavdan geçmeye dayalı eğitim veren kurumlardan ehliyet alıp, abiden, babadan, kocadan araç kullanmayı öğrenen milyonlarca insan hiç bir bilince sahip olmadan en az 1 ton çeken araçlar ile dışarıda dolaşıyorken ve bunu yazanın kendisi dahi muhtemel olarak bir eğitim almamışken sözünü açmak riyakarlıktır.

bu toplumda araç fark etmeksizin vaziyet bu.

edit: motosiklet ticari amaçla taşımacılık sektöründe önemli bir noktaya sahip. bu araçları bilinçsiz, ekipmansız kullanan arkadaşlar mevcut. kaldırıma çıkıyorlar, kural tanımıyorlar, umursamıyorlar. sana siparişini, paketini getirmek için zaman ile yarışıyorlar. işletme ise daha fazla para kazanmanın derdine düşmüş durumda. kimisi ise tipik bir türk davranışı olarak "ne var lan bunda bir debriyaj bir vites işte" diyerek eşten dosttan öğreniyor ve beş bin km sonra kendini ilah sanıyor.

tüm bunlara rağmen "motorcu" denilen aşağılıklar arasında oluşturulan eğitim baskısı ile trafikte daha bilinçli motosiklet sürücüleri artıyor. arabacı ne yapıyor dersin bu esnada? trafikte elinde telefon ile ekşisözlük'te başlıkları geziyor olabilir mesela.
  • var cidden böyle bir şey ya. bugün mesela ışık beklerken yanımdan bi tanesi ara gaz vererek hızla geçti. bi an sıçradım yerimde. ayağımı frenden de çekebilirdim. gereksiz gereksiz hareketler. ordan burdan çıkmalarını, sağdan geçmelerini, kör noktada önüme kırmalarını saymıyorum bile.
  • dinime küfür eden hesabi sanki bir tek motorcu terörü var. araba, kamyon vb. kullananlar terör estirmiyor 10 numara kullanıyorlar demek :d herşeyin başı eğitim. insan eğitimsiz olduktan sonra ister motorsiklet ister araç kullansın bir şey farketmiyor adam gibi kullanmadıktan sonra
  • bir yemekte bir duble rakı içersin alkolikler yüzünden millet alkolik zanneder ya, trafikte terör estiren sözde motorcular yüzünden millet her motorcuyu böyle zannediyor dediğim durum.
hesabın var mı? giriş yap