şükela:  tümü | bugün
  • tepe lambasi, polis sireni ya da bunlarin ikisinden birine birden sahip olan, trafigin duzenli seyrine siren, anons ya da isikla mudahale eden ve hicbir zaman gercekten yetki bolgesinde ya da goreve giderken kullanilip kullanilmadigini bilemeyeceginiz araclardir. amac disi kullanimin cezasi 110 tl oldugu muddetce de daha epey denk geleceginiz araclardir. ben bundan sonra denk geldiklerimi buraya yazacagim, belki bir irgalanan olur da ellerini attiklarinda bir database ile karsilasirlar burada. amina koduumun yerinde her matrix ajani kilikli, goreve giden agent bana denk geliyor olamaz degil mi?

http://www.polis-haber.com/…n-sireni-kapiyor-_.html
    http://forum.donanimhaber.com/m_10323976/tm.htm
  • 34 eh 2813
    arac: beyaz ford focus sedan
    mevki: kozyatagi sahrayi cedid arasi e-5
    tarih: 09.02.2011 saat 15.00-15:10 civari
  • son bir yıl içerisinde inanılmaz şekilde sayısı artmış olan araçlardır. özellikle trafik sıkıştığında emniyet şeridinden üçer beşer zortlaya zortlaya geçiyorlar. polis hiçbir şey yapmıyor görse bile. kimdir nedir bunlar hala merak içindeyim, bir gün görüp de bir şey yapmayan o polislere sormak niyetindeyim. benim kanaatim sivil polis vs. oldukları, malum akp'nin desteğiyle polis teşkilatı bayağı bir semirdi. yakında gestapo gibi bir şey olup çıkacaklar diye korkuyorum.
  • çocuk çoluk ailecek doluşup bayram günü emniyet şeridinden trafiği yardırarak bayramlaşma ziyaretine gidenleri de tarafımca görülmüştür.

edit: sivil birinin cesaret edip bunu kullanabileceğine veya kullandırtılabileceğine hiç ihtimal vermiyorum.
  • tam olarak teror yaratmasa da tepe lambasi ile avantaj yaratan

34 rom 11
    arac: siyah megane i kasa
    mevki: balmumcu 1. kopru giris viyadugu
    tarih: 14.02.2011 saat 08:45

edit: bir sozlukcu arkadasin arastirmasina gore kayıtlarda 1982 model siyah renkli bmw gözükmektedir.
  • 06 ry 678
    arac: gri ford mondeo
    mevki: e5 bostancı sapagı
    tarih: 17.02.2011 saat 18:35

manyak gibi makas atarak sağa giriş yapmakta olan araçlar için bariz tehlike yarattı

edit: bir sozlukcu arkadasin arastirmasina gore kayitlarda plaka bulunmamaktadi, istihbarat araci olabilecegine kanaat getirildi
  • 06 av 3366
    mavi peugeot 407
    17 33
    bogaz koprusu

edit: mat couthon sağolsun üşenmemiş araştırmış. aracın resmi olduğunu teyit etti.
    ama devletimiz için o kadar kritik, köprüleri yaka yaka topuklamasını gerektiren o kadar möhim bir resmiyet ki anlata anlata bitiremem..
  • 34 baf 73 ya da 78 (bu mendeburlarin bi ozelligi de cok hizli gittikleri icin plakalarin zor gorulmesi)
    arac: gri ford focus sedan
    mevki: birinci kopru asya girisi
    tarih:22.02.2011 saat 17:40
    edit: bir sozlukcu arkadasin arastirmasina gore 34 baf 70-80 arasında ford focusa rastlanmamis, genelde şahin-renault tarzı araçlar mevcutmus.
    büyük ihtimalle resmi araçmis
  • 34 tn 036
    arac: gri toyota avensis
    mevki: bogazici koprusu
    tarih:27.02.2011 saat 10:30

edit: bir sozlukcu arkadasin arastirmasina gore kayıtlarda 99 model mercedes otobüs gözükmektedir.
  • 34 fy 4141
    arac: siyah yeni kasa audi a4
    mevki: bogazici koprusu yan baglanti yolundan kopru uzerine cikilan nokta (asya tarafi gise hizasinin ilerisi)
    tarih:01.03.2011 saat 17:15

edit: bir sozlukcu arkadasin arastirmasina gore araç vdf'den çekilen kredi ile alınmış ve üzerinde rehin mevcut.
    devlet dairelerinin hiçbiri kredi ile araç almadigindan kesinlikle resmi araç değil, resmi araç süsü verilmis arac oldugu kanısına varıldı.