şükela:  tümü | bugün
  • genellikle hataların sonucunda gerçekleşen garip olaylardır.

orta şeritten giden aracın sol şeritteki aracın yolunu kesip onu durdurdu bugün. arabadan inip adamın yanına gidip adama saldırmaya başladı. adamın "araba bozuk ondan öyle oldu" demesine aldırmadı ve adamın kafasını yardı bi şekilde. sonra da kaçıp gitti.

anladığım kadarıyla bi hareket çekme olsun, bi küfür olsun, ne bileyim bi saygısızlık yok. adam "araba bozuk ondan öyle oldu" diye bağırırken sen nasıl bir insansın ki öyle saldırıyosun adama?

ps. : ayıramadık.
  • boğaz köprüsünden geçiş esnasında kartta* para kalmadığını öğrenmek ve sonrasında arabadan çıkıp kart aramak.
  • benim gibi yer-yön özürlü olan bi arkadaşımla mecidiyeköye çıkış yolunu ararken semt pazarına dalmak, aa pazara gelmişken bişiler alalım deyip, arabadan inmeden "1 kalıp peynir verir misiniz şurdan" diye bağırmak.

vermediler :/
  • motorla sağ şeritten 55-60 km hızla giderken, kendini çimento taşıyan bir tır dorsesinin neredeyse altında bulmak ve o dorseye dokunmak.
  • gece tem'den edirne yönüne giderken, hadımköy kavşağını geçince aniden karanlığa girip, en sol şeritte bir arabanın durduğunu fark edip sağa kaçmak, sağdaki otobüs, arkasındaki kamyonun acı fren sesleri ile çarpmamaya çalışması. sonra hep beraber inip sol şeritte duran arabaya bakmaya gitmek ve şahin marka arabanın, 4 kapısı açık bir halde durduğunu içinde ve civarda kimsenin olmadığını görünce, kamyon şöforünün dua okumaya başlaması ve ''buralarda bir yerlerde cin kalkıyormuş'' diye şener şen koşuşu ile kaçması ile yaşanan dumurun eşi benzeri yoktur.
  • reha muhtar'lı show haber'di sanırım.

trafik kontrolü sonrası :

- beyfendi, bir gözünüz görmüyor, nasıl araba kullanıyorsunuz?
    + ya tek göz neyime yetmeyecek?
    - soldan gelen araçları, yayaları nasıl görecesiniz?
    + küçücük burnum var benim.
    - ?!?!?!?!?!?!
  • iftar vakti nerdeyse gelmiş çatmış, sinirler artık tavan yapmış. sakarya'nın trafiğinin en pis olduğu noktalardan birinde öndeki dallama sol şeridi işgal etmekte ve herşeye, herkese inat önü açık olmasına rağmen gitmemekte. içinde bulunduğum aracın şoförü sağdan geçmeye uğraşır ama orda da park etmiş arabalar vardır, sinirleri iyice kabarır. korna morna allah ne verdiyse öndekine giydirir tabi bu arada. sağ tarafı boşalınca arabanın, hemen makasa girer bizimki, yolu işgal eden şoföre bir bakar ki dallama elinde telefon rahat rahat ilerlemektedir. dayanamaz bizimki ve basar kalayı;

+ anası s..işmiş, anasının ...ını s..mişler bunun. böyle or.spu çocuklarının elinden alacaksın ehliyetlerini, ne ebenin .mı var da konuşuyosun telefonlar. çek sağa hallet işini.....

bir beş dakika küfür ederek kendini deşarj etmeye çalışır, e tabi ben de "babam"dan daha önce böyle küfürler duymaya alışık olmadığım için dumur olma ve gülme arasında gidip gelmekteyim. neyse sonra kendimi toparladım;

- baba gitti orucun bütün sevabı. resetledin kendini.

+ neyse ya, bu sene umreye gitmeyi düşüyodum zaten.

- mavi ekran**
  • dün şimdi köprü trafiğinde sıkıştım kaldım nalet gele. anadoludan avrupaya saat 8 civarı idi. aslında trafik çok da canımı sıkmıyordu, birazdan başıma gelecekleri bilmiyodum ahahah. yok lan bildiğin açtım ve canım da sıkılıyodu. neyse tam o sırada bi kız gördüm sağ tarafta. dedim noluyo yayanın ne işi var burda. baktım hatun dövmeli falan baya taş bişe. heh dedim neyse ki iğrenç şişko bi karı diil de sinirimi bozmadı. kadın yaklaştı sağ tarafa cama tık tık yaptı. açtım buyur? dedim. eheh buyur.
    karşıya geçiyosan gel dedim. (cesarete bak bendeki karı 1,80 bi koysa ağzıma sıçar, arabayı kapar gider vs) yok dedi ateş alabilir miyim, bi motosikletli bulucam onla geçicem bu trafikte. otobüsten indim zaten dedi.
    -iyi o zaman al bakalım ateş.
    -teşekkürler. ay acaba senle mi gelsem yaa, şu metrobüsün gittiği yerden kaçak gider misin?
    -ahah yok gitmem.
    -iyi o zaman ben motor bekliyim.
    -e kaskın yok?
    -olsun nolacak ya bişey olmaz.
    -peki hadi iyi yolculuklar sana.
    -sana da.

iki dakka sonra gördüm kızı motor bulmuş hakkaten 3. kişi olarak binmiş en arkasına. vay anasını cesarete bak dediğim an, polis çevirdi bunları. 3 kişi motora mı binilir, kaskın nerde senin bıdı bıdı bıdı.

sonra trafik açıldı, 3 dakika sonra karşıya geçmiştim.
  • yol vermediğin otobüs şöförünün terbiyesiz diye bağırması..hey allam.
  • öndeki iki araç sahibinin atışmaya başlaması, vesaire, tamam buraya kadar normal.

sonra hemen önde duran aracın sahibinin inip, bagajdan metal beyzbol sopası çıkarması, öndeki araca allah ne verdiyse dalması.

not : amerika'da falan yaşamıyorum ha, bizzat selamiçeşme civarlarında olmuş olaydır. haliyle baya bir dumur etmişti. neden beyzbol sopası var abicim senin bagajında ?