• özellikle otobanda 90 - 140 km ortalamasıyla seyreden trafik akışının bir anda sert yavaşlamasını görüp arkasından gelen sürücüleri uyarmak adına dörtlü sinyal lambalarını yakan sürücüdür. ayrıca benimdir bu.

edit: başlık biraz mal gibin oldu sanki. dörtlü yakan ne olm? moderasyon el atıverse gari.
  • arkadan gelen araçları uyararak doğru bir hareket yapan sürücüdür.
    lakin artık sürücülerin yapmasına gerek kalmadan çoğu otomobilin kendi kendine bu aksiyonu alıyor.
  • belki de aracı otomatik yakıyordur.
  • arabasının arkasını seven insandır. ona aferimdir. ayrıca tecrübeli olduğu bellidir, uzun yol kültüründen gelir.
  • uyarıcı sayısını arttırarak dikkat seviyesini yükselten sürücüdür. bazı şeylerin bilincindedir onu ileride sağa çektirip bir çay ısmarlayın insan beyni hakkında bilmediklerinizi sorun. (bkz: kendimi överken ben)
  • hem kendisi hem de başkalarına faydalı olabilecek bir sürücüdür.
  • dikkatli sürücüdür. bununla beraber bazı arabalarda ani fren sonrası dörtlüler otomatik olarak yanıp sönmeye başlar.
  • yapılması gerekeni yapıyordur. ani trafik kesintilerinde arkadaki taşıtları uyarır, hız ve kaza riski azalır.
  • onlardan birisi de benim.

yakın çevreme de bunun gerekli bir görev olduğunu anlatıyorum.

trafikte o kadar dalgın dikkatsiz sürücü var ki ...

bir kaç duyarlı sürücünün bile bir çok tehlikeli durumu daha başlamadan önleyebilir.

özellikle akıllı telefonlar dikkatimizi çok dağıtıyor

lütfen duyarlı olalım.
  • arkadaki tuğralı doblolu enişte tarafından "bak bu acemi dörtlü yakmış, dur hızlanıp üstüne süreyim de korksun ehe" diye yargılanacaktır.
hesabın var mı? giriş yap