şükela:  tümü | bugün
 • son bir kaç yıldır sayısı bir hayli artmış olduğunu gözlemlediğim kanunların ve kuralların işlemediği özel arabalar.

  son 10 yılda her geçen gün sayıları dahada arttı sanırım. öyle ki istanbul'da günün herhangi bir saatinde köprü yoluna girip bunlardan birini görmeden yolu bitirmek imkansız. hele trafik yogunsa garanti bir kaç tanesine denk geliyorsunuz. içinde kim vardır nedir necidir bilinmez. çevirmeye girmez, emniyet şeridinden seyreder. o önde ki ışıklar yanıyorsa bil ki kanundan üstündür o araba.

  heralde trafik şubeninde sonunda dikkatini çekmiş olacak haberler vasıtasıyla bu araçlara karşı savaş açtıklarını göstermişler. bana kalırsa uzun sürmez bu savaş yakında ya başları sıkıntıya girer veya vazgeçerler.

  bunu anlamak için şu videoyu izlemek yeterli: http://www.youtube.com/watch?v=fbkpkbzbbom

  uygulamaya takılanlar ve gösterdikleri tepkilere bakılınca kanundan üstün olduklarından benim bile şüphem kalmadı.
 • kesinlikle yol verilmemesi gereken trafik canavarlarıdır. kanunda geçiş üstünlüğü olan araçlar ve o araçların hangi durumlarda üstünlüğe sahip olduğu açıkça yazmaktadır. onun dışında hiçbir aracın trafikte milleti taciz edip yol isteme hakkı yoktur.

  ama görüyoruz ki önüne kırmızı mavi lambasını takan magandalar milleti trafikte sıkıştırıp yol istiyor ve birçok vatandaş da bunlara yol veriyor. vermeyin kardeşim yol falan. siz kurallara uygun ilerlerken arkadan öküz gibi yanaşıp tehlike yaratan bu mahluklara prim falan vermeyin.

  hayır bir de arabaların plakası beyaz zemine 34,07,01 plaka falan. kimi kandırıyorsunuz allah aşkına? ben siyah zemine beyaz yazılı 06 plakalı araçlara bile yol verirken iki kez düşünüyorum kalkıp her halinden "çakma" olduğu belli başka illere kayıtlı sivil plakalara mı yol vereceğim?

  http://www.otohaber.com.tr/…e-kimse-oncelikli-degil
 • rektörler bile takmaya başlamış. bir de bunlar topluma örnek olacak tipler. kimse kusura bakmasın ama bunlar hep akparti. niye? çünkü kanun dinlemezlik akp'lilerin kanına işlemiş. imam osurursa cemaat sıçar hesabı.

  (bkz: trafikte terör yaratan tepe lambalı sirenli araç)
 • aynadan emniyet şeridinden geldiğini gördüğüm vakit sağ taraftaki lastiklerimi emniyet şeridi çizgisi üzerine getirerek selamladığım araçlardır. yardır yardır gellirken aniden refleksle yavaşlıyor i..torlar
 • yol verilmemesi gereken araçlardır.

  ancak ben bunları arıza şeridinde görünce de uyuz oluyorum. ne yapsam acaba? trafik polisine plaka ihbar etsem bir şey olur mu? ceza alır mı?
 • nasıl dandik bir ülkede yaşadığımızın sayısız örneklerindendir.
  o salak ışıkların senin arabanda ne işi var, o plaka ne sikime derman olacak, bu nasıl bir götü kalkıklık, nasılbbir kibir?
  sorular bitmiyor...
 • yol vermesek şansımıza mit müsteşarı çıkar ondan sonra başımız bitten götümüz sikten kurtulmaz diye düşündüğüm araçlardır.
 • gözlemlerime göre istanbul'da her 10 araçtan biri olan araçtır.
  ne iş yaparlar ne işe yararlar henüz anlayabilmiş değilim.
 • emniyet şeridi ihlali yapmıyorlarsa, istanbul trafiğinde bu ş...leri engellemenin en kolay yolu, en sol şeritte arkasına yapıştıkları otomobilin tam sağına girip o aracın yol vermesine imkan vermemektir. tamamen boş bir trafik olmadığı için önlerindeki araç da sonsuza kadar hızlanamıyor tabii. aklınızda olsun
 • yakında kendi içlerinde hangisi hangisine yol vereceğine dair kavgalar yaşamaya başlarlar.siz mi siz çekilin kenara.