şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her trafiğe çıktığımda arttığını düşündüğüm olay. 10 aracın 8'i sinyal vermiyor artık. ters şeritte giden mi ararsınız, ana yola bi anda çıkan mı ararsınız. bir şeyler yapılmazsa eğer gitgide artacağını düşünüyorum bu kuralsızlığın ve tabi buna bağlı olarak kaza oranının.
  • ülkedeki genel kuralsızlık artışına bağlıdır. hukuk alanında, eğitim alanındaki kalite yükseldiğinde oluşacak huzur ortamında trafikteki kuralsızlıklar, puşt sayısı falan hep azalacaktır.
  • özellikle, imam osurursa cemaat sıçar lafından özetle; kadınların da sayıları katlanarak bilinçli bir şekilde trafiği katlettiğini üzülerek gördüğüm artış.
  • özellikle istanbul da son zamanlarda çok farklı şehir plakaları görüyorum. istanbul da yaşayanlar olarak her ne kadar trafik keşmekeş olsa da kaotik bir düzenimiz var. diğer şehirlerden gelenler buna alışık olmadıkları için çok fazla kural dışı hareket yapıyorlar.
  • her alanda kuralsızlık olunca olağan durumdur, birileri rahat rahat geçsin diye binlerce aracı tem otoyolunda durdurup bekletirsen, insanları işinden gücünden eder, hastaları yaşlıları çocukları yollarda süründürürsen, ondan sonra kimse de kural tanımaz, önce kural belirleyiciler kurallara uyacak ki insanlar da uysun
  • insanımızın saygısız, medeniyetsiz bir insan tipi olmasındandır.
    afedersiniz kimse kimseyi düşünmüyor.
    garaj önüne park eden mi dersin, trafiği tehlikeye atan mı dersin. bunlara polisler de dahil.

ama üstteki yazar kadınları söylemiş, ben de trafikte çok kadının hatalı araç kullandığına şahit oldum. kendine çok güvenip kavşağa dan diye giriverenler, direksiyon hakimiyeti düşük olanlar...
    tabi bunun trafiğin genel durumuyla alakası var, kuralsızlıkla alakası yok. ancak kadınlarda bir sorun var dendiğinde hemen yallah arabistan'a" diyerek karşı çıkılmasını doğru bulmadığımı söylemek isterim sayın seyirciler ve sıradaki haberimizle devam ediyoruz burdur'da akıl almaz olay... evet, burdur...
  • iq seviyesi atom cekirdegi boyutunda olan, okudugunu anlama ozurlu yazarlar tarafindan olayin tamamen kadinlara baglandigi dusunulen baslik.

hiyar gibi kullanmayin diyoruz, en agir magandadan daha acayip hareketler yapiyorlar trafikte. bela ariyorlarmis gibi. eskiden en azindan bu sekilde hareketler yoktu, acemilikten kaynakli sikintilar vardi.

sakil sakil insanlarla ugrasiyoruz yahu. illa her seyi duzgun anlayin diye surekli politik dogrucu mu takilacagiz?
  • olay kadın erkek değil kesinlikle kadın hata yapıyorsa en azından özür diliyor. diğer hanzolar hem hata yapıp hem de belasını arıyor. ne kanun ne kural kaldı.