1. malumunuz trafikte iken, yeşil ışık geç, kırmızı ise dur demektir. sarı ışık ise, çoğu temiz kalpli vatandaş tarafından "aman hacı, kırmızı yanmak üzere. yavaşla istersen" şeklinde algılanmaktadır. lakin işin aslı öyle değildir. araba tamamen durdurulup tekrar hareket ettiğinde, hızlandırılmasına nazaran daha fazla benzin harcamaktadır. malumunuz diğer ülkelere nazaran benzinin de litresi, ebesinin nikahı kadar pahalı. bu durumda, gereksiz yere fazladan benzin harcamak milli ekonomiye zarar teşkil edeceğinden, yapılacak en doğru hareket, sarı ışığın bize "kırmızı yanacak. yakalanmadan bas gaza aq" dediğini tahayyül etmek olacaktır.
  "adam haklı beyler" bakınızlarınız karşısında, hepinizi selamlıyorum.
 2. son anda yanan kırmızı ışıkta bile geçen, hatta kırmızı'yı hiç takmayıp sürekli kırmızı ışıkta geçebilen bir millet olduğumuz için anlamı genel anlamda yoktur
 3. yanıp sönen sarı ışık, "kimseye yol verme aslanım, bu yol senin" anlamındadır. ööyle durup beklemeye, dikkatli geçmeye falan gerek yoktur.

  (bkz: yazılı olmayan trafik kuralları)
 4. yeşil ve kırmızı ışık gibi ortam müsaitse geç demektir.
 5. yazılanları okuyunca bir anlamı olmadığı düşündürülen ışık. hayır herkes bu ışıkta kafasına göre takılacaksa, bir bütünlüğü sağlamaya, düzen oluşturmaya hizmet etmiyorsa niye var bu ışık. peşin peşin söyleyeyim bu ışığın kırmızıdan yeşile geçildiğinde -veya tam tersi- boş bir zaman aralığı oluşturulmak için var olduğunu öğrettiler..
 6. kirmizi-sari : ilkokul sosyal bilgiler dersinde... "hazirlan"
  kirmizi-sari : ehliyeti alinca..."sen hala burda misin lan"

  sari - ye$il :ilkokul sosyal bilgiler dersinde..."hazirlan"
  sari - ye$il : ehliyeti alinca..."durmak yok , yola devam".
 7. kırmızıyla beraber yanıyorsa geçmenin yasak olduğu; yeşilden sonra yanıyorsa geçmenin yasak olmadığı ışıktır.**** kırmızıyla beraber yanarken geçmenin yasak olmasının sebebi, kırmızı ışığın henüz sönmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.

trafikteki sarı ışığın anlamı hakkında bilgi verin