şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (film, 2017) seri katil iki gerzek kezbanın işlediği cinayetleri anlatan ama inandırıcılığı yerlerde sürünen bir slasher. komedi gibi ama bir sürü kişi öldürülüyor falan. sıkıcı, klişe, aptalca, trendlerle dalga geçer gibi yapıp onları kullanan, sadece ilgi çekmek için klasik korku filmlerine göndermelerde bulunan, arada sırada dram yapıp dikkat çekmeye çalışan berbat bir film. beyle çöp gibin zibil gibin bişey işte.
 • korku-komedi aslında gelişen bir tür, denenmiş formüllerin üzerinden yeniden geçmek ve eli yüzü düzgün bir korku-komedi örneği çıkarmak kolaydır herhalde, türün dağ gibi yığınlarla birikmiş örneği yok, ne yapsanız seçkin bir azınlığa dahil olacaktır. ama tragedy girls, belirli bir formülü de kullanmamış, kendi üslubunu kendisi oluşturmuş bir korku-komedi örneği, ben bayağı beğendim. göze sokarak kült yapımlarla dalga geçmiyor bir kere, "bakın bu şu film oldu, anladınız mı, bu sahne onda da vardı, kaçırmadınız değil mi, kaçırdıysanız diye biraz daha üzerinde duracağız, şu filmle dalga geçtik, çaktınız mı köfteyi?" diye seyirciyi aptal yerine koymuyor, başrol kahramanları klişe tipler değil, filmde aşırı salak ve seksi kızlar, abazan ve aptal oğlanlar, şişman ve gözlüklü inek öğrenciler de yok. gayet kendine has kahramanları var filmin, kasabalarında bir seri katil bulunmasını çok isteyen, bu konuda spekülasyonlar paylaştıkları bir blog hazırlayan, twitter'da trend olmaya uğraşan sosyal medya delisi, instagram kölesi fakat oldukça akıllı ve dostluklarına çok düşkün iki genç kızı izliyoruz ve kızların oyunculukları da o kadar da skeç oyunculuğu değil, başlıktaki tek entry "iki gerzek kezban" diye tarif etmiş oyuncuları mesela, gerçekten karakterlerdeki iticiliği son seviyede seyirciye yansıtıyorlar, bir karakter sizin ondan nefret etmenizi sağlamışsa oyuncusu iyidir denir. yanlarında kritik bir iki sahnede sırtlarını yaslayabilecekleri kevin durand da var ama genel olarak filmi iki genç kızımız alıp götürüyor zaten. filmin sanatsal yönü de kendi dilini oluşturmuş, onu da epey beğendim, kimi yerlerde sosyal medya zımbırtıları ekrana dahil oluyor, kimi yerlerde youtube videosu gibi anlatılar filme karışıyor, kızlarımızın tarzları çok renkli, filmin çoğunun geçtiği okul ve evlerdeki dekorlar çok ustalıklı, film parlak ambalajlı şekerler gibi sürekli ilgiyi kendinde tutuyor ve ambalaj sıyrılmaya başladıkça içindeki şekerin ekşiliği fark ediliyor, türün ağırlığı korkudan ziyade komedide olsa da belirli sahnelerdeki karanlık atmosfer çok incelikli ayarlanmış. korku-komedi türüne tiksinerek bakmıyorsanız sevebilirsiniz bence, the cabin in the woods, odd thomas, tucker and dale vs evil, the babysitter, zombieland gibi filmlerden hoşlandıysanız kesinlikle hoşlanırsınız. korku-komediyi scary movie gibi çok sulu örneklerine denk gelip de başladığınız gibi bıraktıysanız size gelmez.

  o kadar konuştuk, biraz da trailer konuşsun:

  https://www.youtube.com/watch?v=3gmfp7pfz1u
 • yeter ki seyretmediğim bir film olsun motivasyonu ile seyrettiğim filmlerden biri.
  amk sapık gerizekalı iki orospusu sosyal medyada popüler olmak için milleti kesip biçiyor. yarak gibi film afedersin ama ders almak isteyenlere bu film bile bir fayda sağlar.

  edit: on binlerce soru geldi, sen ne ders aldın diye. holiwud'un gerizekalı lise ergen filmlerini seyretmeye harcadığım zamanı herhangi başka bir şeye harcamış olsaydım o konuda uzman seviyesine çıkardım. carrie'yi seyretmiş olmak yeterdi, hepsinin özeti.