şükela:  tümü | bugün
 • cracker'larin oyunlara sonradan ekledigi ve oyunu daha kolay oynamanizi saglayan (olumsuzluk, sonsuz ammo falan) program parcalarina denir.. bunlar oyun yuklendikten sonra ilgili kisimlarini modify eder bu sayede super oynarsiniz kendinizle gurur bile duyabilirsiniz..
 • (bkz: antrenor)
 • yeni dünya düzeninde hoca. eski düzende de bu hatta.
 • (bkz: game wizard)
 • bu hilemsi programlarin cok guzel muzikleri olur genelde. zamaninda, sirf bu muziklerden dolayi, mp3 listesi gibi trainer listesi yapmisligim bile vardir.
 • ing. eğitmen. hocadan/öğretmenden farki, belli bir beceriyi veya davranis kalibini size kazandiran kisi olmasidir, dolayisiyla ilgi alanlari daha cok pratik uzerine kurulmustur. ogretmenler daha cok konseptler uzerinde dururlar, olaylarin arkasindaki nedenleri ogretmeye calisan, daha teorik odakli bir bakis acilari vardir.
 • genellikle yol bisikleti kullananların kışın evde antrenmanlarına devam etmek için kullandığı kapalı kapılar ardında bisiklet sürmeye yarayan alet. kendileri şekildeki gibi olup direnç mekanizmasının lastikle teması şeklinde çalışmaktadır.

  karşımıza 3 çeşit trainer çıkıyor; // sıralama kötüden iyiye doğru gitmektedir//
  -rüzgar trainerları
  -mekanik trainerlar
  -hidrolik sıvı trainerları

  trainer kullananlar genelde sesli çalışmasından yakınırlar. bu yakınma rüzgar trainerları için doğrudur. trainer kategorisi içinde en ucuz olanı rüzgar trainerlarıdır.

  mekanik trainer ve hidrolik sıvılı trainer kullanarak ses olayının önüne geçebilirsiniz. ancak bunları da kullanırken rahatsız edici seslerle karşılaşıyorsanız en önemli noktayı atlıyorsunuz demektir. dışarıda kullandığınız lastiği trainer üzerinde kullanırsanız bu seslerle karşılaşabilirsiniz. trainer üzerinde kullanacağınız lastiğin trainer lastiği olması gerekir(tamamen pürüzsüz ve dişsiz bir yapıda). şuradaki gibi

  trainer için lastiğiniz aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar;

  -arka lastiğin direnç mekanizmasına olan baskı ayarı. bu ayar ne çok sıkı ne de çok yumuşak olmalı. sıkı olması durumunuzda fazla direnç hissedersiniz(zorluk ayarı mekanizmaya olan baskıyla yapılmaz kullandığınız trainerın seviyeleri vardır). bu hissettiğiniz fazla dirençle birlikte tekerleğinizin dış yapısı olması gerekenden çok daha kısa bir sürede erir ve yenisini almanız gerekir.

  - bisikletinizi trainerla kullanmaya başladığınız arka göbek milinin çelikten olmadığını görecekseniz. endişelenmeyin firmaların bazıları sizi düşünüp kutuya bunu da eklerler. eklememe durumunda ise en kısa sürede edinmenizi tavsiye ederim. trainer üzerindeki dengenizin düşmeye bağlı sakatlanmalar açısından önemli olduğunu söylemek isterim.

  edit:

  özellikle apartmanda yaşıyorsanız alt komşunuza rahatsızlık vermemeniz ve rahat bir antrenman yapmanız için güzel bir trainer matı almanızda yarar var.

  edit:

  42 km/saat ortalama hızla 2 saat aralıksız sürüşte elde ettiğim watt/kg ölçümleri başta olmak üzere çoğu değere 1 saat 39 dakikada ulaştığım alet. insan evde spor yapınca daha fazla gaza geliyor sanırım

  aylar sonra gelen edit:

  yüz felci riskini göze alıp ankara soğuğunda antrenmana çıkmaya karar vermeme sebep olan alet. çevrede bir şeylerin akması lazım sıkıyor bir süre sonra
 • 2013 senesinde almanya'da çekilmiş bir belgesel. teknik direktörlük mesleğinin tüm iç yüzünü gösteriyor.

  andre schubert- st. pauli
  stephan schmidt- paderborn
  frank schmidt - 1.fc heidenheim 1846

  ** 2013 senesinde çıkan belgeselden bu yana hala aynı takımda devam edebilen sadece frank schmidt

  trailer