şükela:  tümü | bugün
  • manisa'nın alaşehir ilçesinde fıtık ve çıkık işlerinde binlerce kişinin gidip tedavi olmaya çalıştığı kişi. asıl işi galiba traktörcülük ama şimdi sadece bu işi yapıyor. fıtığın durumuna göre tedavi 20 tl ile 50 tl arasında değişiyormuş. yıl olmuş 2016 ama nerede bir fıtık sorunu olan insan görsem ağzında bu adamın ismi var. o kadar yoğunmuş ki bildiğin randevu ile çalışıyormuş amcamız. hakkında internette bulabildiklerim aşağıda linklerde var. sözlükte arattım kendisini ama şu ana kadar açılmış bir başlık bulamadım.

https://www.facebook.com/…ı-ibrahim/208064262700182

http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr/…c.html
  • 2 kez bel 1 bacak için gittim, sadece baş parmağını kullanarak tedavi ediyor.

yaşadığım ilde birçok çıkıkçı olmasına rağmen 300km yol gidiyorum.

annemin 15 yıllık dizindeki aksamayı 10 dk da düzeltti.

dermansız dert yokmuş, allah şifayı bu amca gibi insanlar vasıtasıyla dağıtıyor.

4 aydır tuvalet ihtiyacımı göremiyordum. gitmediğim yer kalmadı, şimdi her salı halı saha maçı yapıyorum allaha şükür.

bir kaç dükkan üstte abisi var lokantacı. oda korsan olarak çıkıkçılık yapıyormuş. aman dikkat.

manisa alaşehir de sanayii sitesinde mazharbey 3. sokak.

ilk gidecekseniz gece saat 3 gibi orada olmanız gerekiyor sıra için. karşı dükkanında çah ocağı var. orada kağıt asılır. giden ismini yazar.

diğer gidişlerinizde ise komşu tost salonlarından numaralarını rica edin, gelmeden 1 gün önce arayın, onlar listeye isminizi yazıveriyorlar.

dün oradaydım, numarayı kaybetmişim, gece 4 te ismimi yazdım, öğleden sonra 3 te anca sıra geldi.

uzun lafın kısası ne röntgen, ne mr nede dolaşılan onlarca doktor çare olmadı bana.

allaha şükürler olsun şimdi halısaha halı saha top koşturuyorum.

bu amcayı bu kadar övmemin en büyük nedeni ise, ters hareket yapmaması. sadece baş parmağını kullanması.

yerine taktığını bile anlamıyorsunuz.

başka acemi yerlere gidip çıkıpın yerini daha da oynatmayın. zaten iş bitiminde yürütüyor, ağrı acının geçtiğini o an anlıyorsunuz:)

3 tane koluna girilip getirilen acil hasta gördüm, 10 dk içinde kendileri yürüyüp çıktılar.

ustayı bulduk ama bir okadarda önemli olan şey sonraki 4-5 gün. sürekli istirat edin, allahın izniyle iyileşeceksiniz inşallah.

hiç para talep etmezdi, garibanlardan falan hayatta aşmazmış ama şimdi her hasta için 50 lira alıyorlar.

nedeni ise asıl hasta ile birlikte yanında annesi babası komşusu v.s. derken 40-50 kişilik sıra 90-100 kişiye çıkıyormuş ve insanlar arabalarında sabahlamak zorunda kalıyorlarmış.

bence bu uygulama çok iyi olmuş, iyi niyeti suistimal eden bir kaç dallamaya şahit oldum bende.
  • ibrahim uslu imiş adı. hakkında şöyle bir yazı okumuşum ama o olduğunu bilmiyordum. şimdi netten araştırınca çıktı. çıkık düşmanı bir hacı abimiz. iman gücüyle kemikler yerine oturtulur.

http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr/…c.html
  • internet iyi hoş ama, önüne gelen cahilin birşeyler yazmasına engel olunamıyor işte. maaşallah fotoğraf eklemeyi de başarmış. salak insan, saçma sapan bir fotoğraf eklemiş. vatandaş forumlarda gezerken yukarıdaki linkteki parodiyi gerçek sanıyorlar ve iple tahtayla 3-4kişiyle allah ne verdiyse asılıyorlar zannedip gitmekten vazgeçiyor.

yukarıda dedim ya, adam sadece baş parmağını kullanıyor.

böyle yanıltıcı yayınlara dikkat etmek gerek.

http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr/…ml?m=1
  • bu adam traktör tamirhanesinde yapıyodu bu işi. fizik tedavi merkezi falan açmışlar. vay be... boşuna okuyoruz yeminle.
  • babamı herhalde en az 10 kez götürmüşümdür kendisine bel fitigi için.
    sonuç: ameliyat oldu.
    kayinbiladerimi götürdüm geçmiş zaman bi hafta başı pazartesi günü.
    sonuç: aynı hafta cuma günü ameliyat oldu.
    günahını almıyorum, ters hareket yaptı da ameliyata sebep oldu demiyorum, yağ sürer, kavanoza benzer bişeyle kupa falan yapar, omurunuzda elini ve kavanozu falan gezdirir.
    ama şunu diyorum, ameliyatliksaniz ameliyatliksinizdir. en azından dermanı buralarda zor bulursunuz.
    rabbim şifa versin.
    ayrıca sözlükte başlığı açılacak kadar ünlenmiş olmasına şaşırdım. :)
    eskiler deli ibram, traktörcü ibram diye bilirler.
    ek: şu an bel fıtığından ben de muzdaribim ama gitmeyi falan düşünmüyorum.