• baslica gelirleri: raki,bira,sarap,votka satislaridir.
  • milli marşı kızılcıklar oldu mu dur*
  • kedilerinin bile arındığı cumhuriyettir.öyle ki sokaklarda zik zak yaparak yürürler.kaç kere dedim bu saatlerde çarpar yapmayın etmeyin diye ama dinletemedim.
  • alfabesinde 'h' arfi bulunmaz.
  • trakya paşaeli cemiyeti'nin osmanlı'nın dağılması durumunda mümkün olursa batı trakya'yı da kapsayacak biçimde kurmayı amaçladığı devlet. cemiyetin anadolu ve rumeli müdafaa i hukuk cemiyeti'nin bir şubesi haline gelmesiyle birlikte bu bölgesel plan yerine milli kurtuluş benimsenmiştir. o dönemde kurulmuş olsaydı bile büyük ihtimalle sonradan türkiye cumhuriyeti'ne katılacağı için (bkz: hatay cumhuriyeti) ömrü çok uzun olmazdı herhalde.
  • biz kendi kendimize gul gibi gecinir gideriz, erbiseycige de yeteriz, demektedirler, er gecen gun cig gibi buyumekteler.
  • memlekette son zamanlarda olan açılımlardan sonra bir açılımla ortaya çıkması muhtemel oluşumdur.
  • özlemi duyulan bir oluşumdur, ancak gerçeğe kavuşabilmesi için sanmayınız ki yükseklerden inen veya indirilmiş ve bunları coşkuyla karşılayan bir çuval osurukla beraber olmalıdır; hayır, aksine su katılan rakının opal mavisine dönüştüğü anda ki gibi aniden oluvermeli...
  • hayata gözlerimi yummadan kurulduğunu görmek istediğimdir. vaktiyle eser karakaş ve mehmet altan, trakya çiftçisine şunu demiştir: "siz boşuna ağlaşmayın sizden önce daha neler var". haklıydılar tabi. neden ağlaşsınlar ki trakya'nın hiçbir derdi yok zaten. trakya zengin, trakya dinsiz, trakya çingene, trakya alkolik. trakya ülkenin bir köşeciğinde eşeklerini osurtur. pekâlâ, aynı trakya malıyla mülküyle ve eğitim düzeyiyle "benden bu kadar" dediğinde, türkiye'ye uzaklardan bir yerlerden el sallayacak, işte o zaman kalan kısmı, "hiç ağlaşmadan" dertleriyle başbaşa bırakacaktır.

milliyetçilik öldü canlar. ülkeleri artık standartlar belirliyor ve trakyalılar, kesinlikle sorumlu tutulamayacakları mevcut fakirliği ve haksızlığı paylaşmak durumunda değildir.

(bkz: tek yol referandum)
hesabın var mı? giriş yap