şükela:  tümü | bugün
  • sanırım tif'e alternatif kurulmuş bir izcilik oluşumu.
    trakya'da olması benim için ayrıca bir gurur kaynağı.
    yönetime baktığımda gördüğüm isimler, bana şuan izciliğin içine fazlaca empoze edilmiş siyasi unsurlardan ve izcilik politikalarından yılmış, şuanki yönetimle görüş ayrılığına düşmüş, izciliği olması gerektiği gibi din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin yapmaya kararlı izci liderlerinden oluşuyor.

http://izcilerbirligi.org/tr/
  • ismiyle müstesna olarak ilkin benim de trakya'ya özgü en azından trakya menşeili sandığım; federasyonun karşısında dimdik durabilen birliktir. federasyon öncesi hatta daha doğrusu 80 darbesi öncesi faaliyette bulunan türkiye izciler birliği'nin devamı olarak nitelerler kendilerini. içlerinde izcilik adına varını yoğunu koymuş, federasyonda yıllarca çalışmış değerli liderlerim vardır.
    şu an için federasyona bağlı bir izci lideri olsam da için için kendilerini desteklemekteyim. izcilik faaliyetinde bulunduğum ildeki eş ve dost hatrı olmasa çoktan federasyonu terk edip kendilerine ismimi nakşettirirdim.

umarım federasyonun çalkantılı olduğu şu tuhaf günlerde, güçlü duruşlarını ve ateşlerini hiçbir zaman kaybetmezler.
    sizi her daim gururla izleyeceğim. başarılarınızın devamını görmek dileğiyle.
  • bünyesindeki, dünyalar tatlısı lider olan raşide gönül yılmaz'ı ani vefatıyla kaybetmiştir. böylesi ışıldayan bir çift göz olmadan daha dünya dönmeye devam edecek.
    türkiye'deki izciliğin demirbaşlarından biriydi.