şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugüne değin edirne şehir merkezinde kurulu ayşekadın yerleşkesinde bulunan eğitim fakültesi. önümüzdeki eğitim - öğretim döneminden itibaren eski adı ismail hakkı tonguç olan kosova yerleşkesindeki mezarlık manzaralı yeni binasına hizmet verecek. bu sayede şehrin değişik noktalarına dağılmış bir kaç birimi de tek çatı altında toplanmış oluyor.

  bünyesinde 9 bölüm bulunan fakültenin tarihi 1969 yılında kurulan edirne eğitim enstitüsüne dayanıyor. 1981 yılında trakya üniversitesine edirne eğitim yüksekokulu olarak bağlandıktan sonra 1992 yılında bugünkü statüsüne kavuşuyor.

  fakültede dekanlık görevini kosova asıllı prof. dr. hilmi ibar yürütmekte.

  okul her alanda karşımıza çıkan yetersizlikleri ile ön planda. bünyesinde az sayıda kaliteli hoca bulunmakla birlikte eğitim kalitesi genel olarak düşük bir seviyede.

  gayet tırt bir öğrenci işlerine de sahip olan fakültenin en düzgün insanlarının başında çaycı necati ve yılmaz aga gelmekte.
 • alaninizla ilgili özel ve bireysel çaba sarf etmediğiniz müddetçe kendinizi hicbir şekilde geliştiremeyeceginiz, nitelikli denilebilecek akademisyen sayisi en fazla 2-3 olan, mezun olmak için hicbir çaba gerektirmeyen, düz lise ayarında fakülte.
 • trakya'nın güzel kızlarını da içerisinde barındıran renkli fakültedir.