şükela:  tümü | bugün
  • erikli sahil kasabasında an itibari ile akan etkinlik. kör olmaya sizleride bekleriz
  • bu sene ilk defa yapilan, sebnem ferah, hayko cepkin, mogollar, duman, jehan barbur ve daha baska bir cok sanatcinin sahne aldigi ve dun son bulan muzik festivali. mottosu da "tüm renkleri birleştiren festival" di.

kombine+kamp seklinde bilet almamiza ragmen kamp yapamadik cunku kamp alani yetersizdi, yan cadirda uyuyan kisiyle koyun koyuna uyumak hosunuza giderse diyecek birseyim yok tabi. evimiz 1bucuk saat uzaklikta oldugu icin arkadaslarla 2 gun git-gel yaptik cunku kamp multeci kamplarindan beterdi.

festival iyi miydi, iyiydi, eglenceliydi ama kamp olayi fazlaca kotuydu. sanatcilar vs iyi ama geri kalan hersey kotu. tuvalet konusuysa tam bir fiyasko. tek kisilik kabinler ama icleri kapkaranlik, iceri girince klozet vs nerede kesinlikle goremiyorsunuz, sanirim kimse deligi goremedigi icin denk getirememis ki daha tuvalet alanina yaklasirken koku sizi bir tokatliyor, yaklastikca da kokuyu havada gorebiliyorsunuz* . tuvalet ve dus olaylari tam bir rezalet. festivalin bundan sonra her sene yapilacagi bizzat belediye baskaninin kendisi tarafindan duyuruldu dun aksam. eger her sene yapilacaksa tuvalet ve kamp konusunda bir cozum bulmalari gerekiyor. hele tuvaletlerin dibinde kamp yapanlara acidim, kokudan uyunmuyordur dahi.

ayrica alkol alinabilecek bir suru yer varken ve dolayisiyla hic sira yokken yemek sirasi adeta devlet dairelerini andiriyordu cunku yemek ve su sadece 1 yerde satiliyordu. soguk su ve soguk alkolsuz icecek kitligi da bir diger sorundu, daha onceden sogutulup stoklanmasi gereken icecek ve sular insanlara resmen sicak satildi. o gunesin altinda sizi serintelebilecek tek sey bira, karlı icecek satan 1 stant ve denizdi. soguk su ve soguk mesrubat yoktu, hepsi gunesin altinda isinmis sekilde satildi. bu dedigim herseyi festival alanindan satin almak zorundaydik cunku disaridan yiyecek, icecek sokmasi kesinlikle yasakti. disaridan sigara sokmasina izin verilmeyen insanlari da gordum. ama bize sorun olmadi. ben cantamin icinde deodorantla defalarca guvenlikten gecmeme ragmen arkadasimin deodoranti cope gitti cunku alana sokmasina izin vermediler. ama iceriye sise sise votka, raki sokmayi basaranlari da gordu bu gozler.

bu yil acemiliklerine geldi ve bu sorunlar disinda guzel bir festivaldi diyelim.