şükela:  tümü | bugün
 • ya bu vatmanlar sanki boş yolda sürüyor gibi yani sağa sola direksiyon çeviriyor gibi ama onlar olmasa da gider gibi geliyor, sanki böyle hani güven versin diye duruyor gibi yalandan.

  edit: biri de görev tanımını çıkarmış tek tek, utanmasa vatman yönetmeliği yayınlayacak biraz da hayatı ciddiye almayın bir süreliğine ne olur.
 • (bkz: whatman)
 • kapılara geçiş yerleri denk gelsin diye baban mı ayarlayacak diye sorulası sorunsal

  edit:
  vol1. vatman'ın yağmur, kar gibi durumda levyeynen rayın şeysini manuel attırması
  vol2. gerekli kaza vs. durumlarında yolculara sesi çok kısık gelse de bildiri yapması
  vol3. kalkış zamanını dakikasında ayarlayıp illa ki kapı kapanacak çekilin lan artık demesi
  vol4. kendi rayının üstünde andaval bisikletli motosikletli kuryeler, 34 plaka şirket araçları, doğan veya doğan görünümlü şahinler, kulaklıkla müzik dinleyen hayatı boşlamış insancıklar çıktığında "dırtnnt dırnt" diye kornaya basmak
 • en ufak bir viraja bile uygun hızda girilmediği taktirde aracın raydan çıkacağını tahmin edemeyen kişi beyanatı.
 • şimdi hayal edin;

  gitmiş olduğu zemine tutunma oranı, otomobil / otobüs lastiğinin yer tutuşuna göre çok daha düşük, üstelik söz konusu araçlardan çok daha ağır olup duruş mesafesi çok daha uzun olan bir aracın sürüş kabinindesiniz. araç kalabalık bir şehrin en kalabalığının ortasından, yürürken sağına soluna bakma alışkanlığı olmayan insanların arasından geçiyor. koy g.tüne gitsin deme lüksünüz olabilir mi hiç?

  bir saniyelik dalgınlığın can kaybına bu kadar gebe olduğu bir meslekte, bu meslek grubunun görevini sorgulamakta ancak bu sözlüğe yakışırdı zaten....