şükela:  tümü | bugün
 • içerisinde bir çok orospu çocukluğu bulunan kitap.
  insanların düşüncelerini kontrol etmeyi amaçlayan amerikan gizli servisinin deneylerini üzerinde denedikleri, cathy adlı genç kızın hikayesi anlatılmakta.
  bu zavallı cathy, doğduğu gün anne sütü yerine ilk olarak, babasının menisini içmiş.
  böyle boktan hikayelerle dolu, yarısı bile gerçek olsa, en kral korku öğelerine taş çıkarır.

  not: ben de bu kitabı lise çağlarında okuyarak kendime ne kadar büyük bir iyilik yapmışım oh süper valla.
 • uzun uğraşlar sonunda edindiğim kitabın orijinal ismi.
  türkçe ye baykuş imparatorluğu adı ile çevrilen, aykırı yayıncılıktan yayınlanan biyografi.
 • okuduktan sonra, insanların ne kadar kötü olabileceklerini gösterir ölçülerimi menfi olarak ikiye katlamak suretiyle revize etmiş kitap.

  arka kapak yazısı (mine g. kırıkkanat'ın ara sözünden alıntı):

  bu kitabın türkçesine, benim aynı kaynaklardan yola çıkarak 1 haziran 2001 tarihinde radikal gazetesinde yayınlanan makalemin başlığı konuldu ad olarak : baykuş imparatorluğu.

  az sonra okuyacaklarınıza inanmak kolay değil. zaten inanmak zorunda da değilsiniz. hatta gerçek güç, inanmak değil düşünmektir. eğitim ise, inandırmak değil düşündürmek. çünkü doğru tek değildir, tek doğrular ancak dogmadır ve mantık silsilesine devam edersek, doğasında tartışmazlık yatan hiçbir fikir, yani dogma, doğru kabul edilemez. dolayısıyla bu kitabın asıl görevi, sizi düşünmeye tetiklemek, dünyayı yönetenlerin ve yönetmeye kalkışanların neyi, nasıl ve niçin yaptıklarını çözmeye, neden ve sonuç ilişkilerini irdelemeye yönlendirmek olacaktır.

  baykuş imparatorluğu olağanüstü bir zihinsel manipülasyon öyküsü ve günümüz koşullarında "küresel" bir anlam kazanıyor. çünkü toplu hipnozda, psikolojik tekniklerin yanı sıra "din" faktörünün ne denli önemli olduğunu, ne kadar sık kullanıldığını kanıtlıyor. bu kitap, sanki islamiyeti fon alarak beyin yıkayan terör senyörlerine karşı, hristiyanlığın ortak belleğine abanarak bir dünya hegemonyası kurmaya çalışan abd imparatorluğunun arka bahçesi. al birini, vur ötekine. çünkü erek aynı : etten kemikten robotlar, koşullandığı hedefe yürüyen yöneticiler ve onlara hizmet eden köleler yaratmak. düşünmeden inanan; inandığını, daha doğrusu inandırıldığını, körü körüne uygulamaya koyan insanlar üretmek. ister hristiyan tınılı olsun, ister islami, beyin yıkama programlarının sonucu aynı : faşizm.
 • bir türlü bulunamayan kitap. pdf formatına bile razıyım, türkçe olsun yeter ama yok.

  kazaen bir sahafta filan bulursam umarım kitapçı o gece kuşkulu biçimde yanmaz, benim de kayıplar listesine adım yazılmaz. :(
 • uzun ugraslar sonucunda bugün elde ettigim biyografi kitabi. yazarlari mark philips ve cathy o'brien. kitabin satisi yok, yayincisinda da yok. o yuzden piyasada zor bulunuyor. elinde olan sahaflar da 250-300 civari fiyat cekiyorlar. firsatciligin böylesi.

  abd'nin tüm kirli camasirlarinin anlatildigi bir kitapmis. bakalim dedikleri kadar var mi?

  birazdan keyifle okumaya baslayacagim.
  sf 44

  şöyle bir göz gezdirdim de gercekten ürkütücü bir kitap .
  zihin kontrolü

  baykuş imparatorluğu sf 76
 • wikipedia üzerinden ingilizce olarak pdf formatı bulunan kitap. birkaç bölüm bitirdikten sonra söylebilirim ki konu oldukça yaralayıcı evet fakat bir kısmının doğruluk payı olsa bile bana kitapta anlatılanlar gerçek dışı geldi. belki de bir insanın başına bu derece korkunç şeyler gelebileceği gerçeğini beynim kabul etmek istemedi. bunun başka bir sebebi de yılar önce okudğum sözde sra kurbanı michelle smith'in yaşam hikayesini anlatan michelle remembers kitabının sonradan tamamen düzmece olduğunu öğrenmiş olmam olabilir bilemiyorum.
 • cia zihin kontrol kölesi oldugunu iddia eden cathy o'brien'in gercek yasam oykusunu anlatan, elimde hem turkce hem ingilizce pdf'i mevcut olan kitap.
  her ne kadar bazi bolumleri inandirici gelmese de vay anam vay neler dönmüş serhat ya diyerek bir solukta okunabilir.