şükela:  tümü | bugün
 • iddiaya göre bir futbolcuya, "bu maçta bize iyi oynama da, seni seneye bizim takıma alacağız" anlamına gelen tuhaf şike çeşidi. mesela emenike vak'ası var. adamın kulübüyle anlaşılmış, üstüne futbolcuyla da anlaşılmış ama emenike anlaştığı takımla oynayacağı maçta sakat. raporu da var. ama inatla spordan ve futboldan anlamayan savcı berk diyor ki, "aha da alın size transfer şikesi"

  aynı durum beşiktaş'la alakadar da mevcut. ibrahim akın ve iskender alın olayı. bunun yüzünden serdar adalı ve tayfur 5 ay tutuklu kaldı lan bu memlekette.

  şaka gibi.

  not: o değil de, emenike'nin para sayarken ki görüntüleri vardı, nerede onlar?
 • resmi tanımını bilmem de şu şekilde de olabilir: x takımı, y takımındaki z oyuncusu ile değerinin çok çok üstünde bir bonservis bedeliyle anlaşır. 2 takım arasındaki para transferi sorunsuzca gerçekleşmiş olur.

  benzeri deplasman bileti şikesidir. * x takımı, y ile deplasmanda oynayacağı maç öncesi; kendi taraftarına ayrılan tüm biletleri, y takımının belirlediği fiyattan alır.
 • güzel yurdumun en garip kavramıdır.

  eğer oyuncu * sakatsa ve sakat olduğuna dair raporu da varsa rakip takımdan transfer teklifi aldığı iddaa edildi diye insanlar hapiste yatarlar.

  ama bu işi milletin gözüne soka soka yaparsanız * * ** * size " ne yapıyorsun?" diye soran olmaz...
 • galatasaray için bir rutin.
 • mousa sow ve atınç nukan'dır..

  biri daha beşiktaş'ta 1 maç düzgün oynamadan almanya'da 2.lig takımına 5 milyon euro'ya gitmiş, diğeri dubai'ye sözleşmesi bitecekken 16 milyon euro'ya gitmiştir..

  ikisi de ertesi sene bedelsiz kiralanmıştır!

  up!
 • atınç nukan için leipzig kulübü bir üst lige çıkarsa 1m euro ödeyecekti beşiktaş kulübüne, ödemeleri gereken bu bedeli ödemediler, durum mahkemelik olacaktı, leipzig ödemesi gereken 1 m yi ödemeyip onun yerine atınç'ı bir seneliğine kiraladı. sow'u bilmiyorum.