şükela:  tümü | bugün
 • almanyada eylül ayından beri erasmus yapıyorum. aynı zamanda almanyada okurken bir taraftan da çalışıyorum. kardeşim, sevgilisinin doğum gününü unuttu, acil nakite ihtiyacı vardı. bir şekilde para göndermem gerekiyordu, bu program sayesinde gönderdim. benim gibi kimse zorlanmasın. komisyon ödemeden, para gidene kadar günler geçmeden güvenilir bir şekilde para transferi yaptım. onden de arastirdim kullanici yorumlarina baktim, trustpilot’ta 10 üzerinden 9.6 almışlar.
  bir de özellikle ilk defa benim gibi yurtdisindan turkiyeye para gönderecek olan arkadaşlarım için söyleyeyim, bu programla 3 gün içerisinde ücretsiz para gonderilebiliyor, cok acil para gondermek isteyenler icin 3€ gibi bir ucreti var. bu da yarım saat içinde gönderiliyor ( bugün 3€ 19 tl, tarihe not düşülsün ) transfergo

  tanım: hap niyetine uygulama önerisi
 • 2012 yılında ingiltere'de kurulmuş ve ingiliz fca (financial conduct authority) lisanslı bir para transfer şirketi. bu şirketin benzerlerinden farkı komisyon almaması.

  hiç işlem yapmadım ama anladığım kadarıyla transfer işlemi şöyle gerçekleştiriliyor; diyelim ki, türkiyeden almanyaya para gönderilecek. türkiyeden para gönderen kişi transfergo sitesinde açtığı hesapta önce alıcı ve alıcının iban bilgileri ile göndereceği miktarın tl olarak (bulunduğu ülkenin para birimi üzerinden) bilgilerini girer. bu işlemi yaptıktan sonra ekranda görünen türkiyedeki bir banka hesabına bu tutarı açıklamasına yazacağı bir kod (örneğin transfergo 342435 gibi) yazarak gönderir. transfergo 2 veya 3 gün içinde bu tutarın euro karşılığını almanyadaki banka hesabından bildirilen alıcının hesabına aktarır.

  transfer işleminden komisyon alınmıyor. peki şirket nerden para kazanıyor? kur farkından sanırım. gönderen tl yatırıyor, alıcı euro olarak alıyor, şirket kur farkından para kazanıyor. iddia bu.

  bir de hızlı transfer istenirse, o zaman komisyon alıyorlarmış.

  türkiyedeki iş ortağı türk elektronik para a.ş. görünüyor. bu firmanın bddkdan lisansı mevcut ve türkiyede param ve barokart ürünleri var. transfergo ile para göndermek istediğinizde bu firmanın banka hesabına parayı yatırmanız isteniyor.

  bddk lisanslı türk bir şirketle çalıştığı için yasal olarak sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. zira para transfer ederken sizin paranız yurt dışına çıkmıyor, türkiyedeki bddk lisanslı bir şirketin hesabına türk lirası olarak yatırılıyor. sistem birleşmiş milletlerin iran'a yaptırımlarının olduğu sırada kullanılan havale veya hawala denen sistemi andırıyor fakat bu yasal olanı gibi.
 • türkiye'den yapılan gönderimler anında ve ücretsiz değildir. 4.99 euro kesiyor bunun için de. hangi ülke olursa olsun 3 gün bekletmekte. o arada sanırım kur farkından kesinti yapıyor.

  tarihe not : https://prnt.sc/llyibf

  gönderen yer
  türkiye 50000.00 try
  gönderilen yer
  abd 8276.67 usd
  1 try = 0.16555 usd
  teslimat ücreti: ?4.99
 • an itibariyle türkiyeden gönderim seçeneği bulunmamaktadır. mail attım cevap bekliyorum. bir suser mesaj attı. acil para transferi gerekiyormuş. alternatifini bilen varsa bildirirse sevinirim arkadaşa yardımcı olalım.
 • gonderim bir hafta sonra yapilsa da olur derseniz ucretsiz para gonderebiliyorsunuz. yarin gitsin derseniz cok cuzi bir komisyon veriyorsunuz. transfer'dan sonra bir denemekte fayda var.
  50 sterlin (ya da baska bir para birimindeki esdegeri) ve ustu gonderime 10 sterlin kazanmak icin buradan kayit olunabilir.

  olumsuz yanlari, parayi daha cabuk gondermeniz gerekiyorsa kur biraz dusuyor. ayrica sadece kredi karti ile para gonderimi var, simdilik.
 • kullanıcı sayısı 1 milyona yakındır
 • başlarım öyle platforma. ilk başta araştırdım. bir sürü şey okudum. çok olumlu yanlız. neyse kullanayım dedim. benden istediği numarayı banka bile bilmiyor. hâlâ western union ile para gönderiyoruz.
 • 2 gün önce kullandığım harika ötesi uygulama. western union şubesi aramakla işten izin almakla uğraşma derdi yok. bi haftalık çoluğun çocuğun rızkını transfer ücretine yatırmak yok. gayet de basit ötesi babaannem bile 1 saatte çözer bu uygulamayı.

  ben yurtdışından türkiyeye para transferi yapmak için uygulamayı indirdim. göndereceğiniz miktar biraz yüksekse sizden kimlik doğrulaması isteyebiliyor. ben kimlik doğrulaması için nufüs kağıdımın fotosunu uygulamaya yükledim. daha sonra para transferini yaptım. ama hata verdi. hemen transfergo şirketine mail attım. beni müşteri hizmetleri aradı, sorunu anlattım. meğer banka hesabından değil visa kartından parayı çekiyormuş. o yüzden visa kartımın içine parayı aktarıp tekrar denedim. 1 gün içinde gitmesi için 1 euro ücret ödedim. işiniz acil değil ben beklerim derseniz 3 gün içinde ücretsizmiş. aslında pek güvenmeyerek deneme amaçlı gönderdim. ama güvenilirmiş, test ettim onayladım. siz de gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz.
 • transfergo’yu araştırdım baya, ceo’ları forbes’un finansta top 30 under 30 listesine girmiş zeki bir kuzey avrupalı. uygulamayı da denemek için ufak bir miktar gönderdim, masrafsız 3 gün sonra karşı hesaba ulaştı, gayet hızlı ve pratik bir sistemi var ayrıca müşteri hizmetleri türkçe ve anında dönüş alınabiliyor. şuradan bakabilirsiniz; transfergo.
 • yurt dışından türkiye'ye para göndermek için bir süredir kullandığım ve en kısa sürede türkiye'den yurt dışına da para gönderebilme yeteneğine kavuşmasını dilediğim uygulama.

  ücretsiz seçenekte paranız 3-4 gün sonra iletiliyor türkiye hesabına, ancak 1-2 euro/pound ödediğiniz seçenek ile aynı gün içinde yurt dışından türkiye'ye para gönderebilirsiniz. her türlü klasik banka ücretlerinden avantajlı oluyor.

  edit: türkiye'den de yurt dışına para gönderebilme yeteneğine kavuşmuş uygulama.