şükela:  tümü | bugün
  • aynı menajerlik firmalarıyla çalışan futbolcuları gördükten sonra ileride sağlam bir çevre edinip menajerlik işinede girmeyi kafaya sokan internet sitesi, genç yetenekleri takip edebilme ve database genişliği ise olanların içerisinde bence en iyisi..
  • http://www.transfermarkt.de/ adlı muhtesem databasee sahip site. transferleri bazen salliyorlar ancak gene de benim bulabildigim en guncel futbolcu databasei. saatlerinizi gecirebilirsiniz bu sitede. zamaninda oynamis eski topculari bulabilir genc yetenekleri kesfedebilirsiniz. soldaki arama satirina takim futbolcu ya da antrenör adı yazmanız yeter eglence baslar ondan sonra....
  • marek heinz in galatasaray a transferini henuz hicbir yayin organinda yazmadan once aciklayan sukela site.
  • son kadrolara istinaden, super ligin en degerli takimi 89.750.000 eur ile feneferbahce, ardindan galatasaray ve besiktas geliyor. en pahali/degerli futbolcu olarak 11 milyon eur ile alex de souza olarak belirlenmis lakin appiah ile aralarinda sadece 100 bin eurocuk var.

bu fiyatlarin hesaplama formulu tam olarak nedir bilemiyorum ama, klupten aldigi ucret + satis degeri olabilir ancak, zira alex i su an satmaya kalksaniz 11 milyon euro verecek anca al-ittihad olabilir ki, o sicakta bu kadar da beyinleri sulanmamistir diye tahmin ediyorum.

lincoln 8 milyon, gokhan zan ( bi omuz default cikik gelmek uzere ) 5,8 milyon euroluk fiyatlariyla, goz kirpiyor, el yakiyor, asl ? diyor.
  • yanlış bir bonservis bedeli hesaplama yöntemi olduğunu düşündüğüm site. benim edindiğim izlenip kulüplere belli bonservis bedelleri koyuyorlar.

bu şu demek;
    tuncay şanlı fenerbahçe'deyken kulübün toplam bonservis bedeli 90.000.000 euro olsun.
    sonra tuncay bedelsiz olarak takımdan ayrılsın. bu site, tuncay'ın bonservisini düşüp 80.000.00 yazmak yerine tuncay'ın bonservis bedeli olan 10.000.00 euro yu diğer oyuncular arasında bölüştürüyor. böylelikle 2 ay önce 7-8 milyon euro olan alex, tuncay gidince değer kazanıp 10 milyon euroya çıkabiliyor.

türkiye ligine çok itibar etmemek lazım. örneğin hasan kabze'nin rubin'e 3 milyon euroya gittiği yazılmış. insanın buna da inanası gelmiyor. bizim kulüplerimiz -herhalde gizli işler çevirdiğiklerinden- mümkün oldukça şeffaflıktan kaçmaya çalışıyorlar. öyleyse nasıl olacak bu iş?
  • fatih tekke'nin fenerbahçe'ye geçtiğini iddia eden site.

http://transfermarkt.de/…924/fatihtekke/profil.html
  • bilgi kaynaklarını uluslararası menajerlik firmalarından sağlayan futbol sitesi. özellikle avrupa piyasasındaki futbolcuların bonservis bedelleri -küçük sapmalar dışında- gerçek değerlerine çok yakındır. menajerlik oyunlarıyla kafayı bozmuş insanların olmazsa olmazlarındandır. keşfettikleri futbolcuların akıbetlerini yıllar sonra bu siteden rahatlıkla öğrenebilirler.
  • transferleri imzalar atilmadan kesin olarak gösteren, ama bu i$te cogu zaman isabet saglayan site.

ayrica cm oynayip transfer yapan teknik direktörler varsa ülkemizde, neden transfermarkt ile gelecegin genclerini maaliyeti dü$ükken ke$fedip transfer ettirmesin? bu konuda cok ciddiyim, ben ne yetenekler ke$fettim bu sitede...haydi transfermakta hücum!
  • yabancı ligleri bilmem ama türkiye ligi oyuncu değerleri tamamen sallama olan site. düşünün galatasaray'lı oyuncuların tamamı, o sitede yazılı bedellerinden teklif alsalar 10 saniye elde tutulmazlar.
    neymiş;
    servet 8.000.000 euro
    meira 10.000.000 euro (ulan daha 10 gün önce kaçtı meira'nın değeri? galatasaray 10.000.000 euro'ya almadığına göre ne oldu da değerini arttırdı bu adam)
    arda 15.000.000 euro (çüş, ufak at)
    lincoln 8.000.000 euro ( ahahahah ben buna gülüyorum yaaa -herif 5.000.000 euroya transfer olmuştu geçen sene bir de utanmadan değer arttırmış)
    nonda 5.250.000 euro ( muahahahah - değil 5.250.000... 1.250.000 verilse satacak galatasaray)

alex de 15.000.000 euro'luk oyuncuymuş vay anasını...
  • bu sitedeki oyuncu değerleri oyuncuların o fiyattan aşağı satılmayacağı anlamına gelmiyor. bonservis bedellerinin yüksek tutulması en basitinden menajerlik oyunu mantığıyla topçunun pahalıya gitmesi. örneğin galatasaray meira 'ya zannedersem 2.5 milyon € ödedi. halbuki stuttgart 'da 10 milyon € olarak gözüküyordu, alınmadan önce bir taraftar olarak garip tereddütler yaşanabiliyor. şu günlerde peşinde olunan ricardo oliveira da 10 milyon. ama biliyoruz ki galatasaray alsa bu fiyatı ödemeyecek. dolayısıyla kıstas alınamaz.