• (bkz: richie hawtin)
  • pek şahane bir beastie boys şarkısı.
  • the ghost king ile son bulan seri. pek guzel bitti tebrik ederim.
  • fotokrom* gözlük camı üreten bir firma. reklamlarıyla tour de france ya da benzeri bisiklet organizasyonlarında eurosport'ta sıklıkla karşılaşılabilir.
  • aynı zamanda the wire beşinci sezon dördüncü bölümünün adı.
  • yeni gozlugumun camlari.
    gunesin uv isinini gorunce renk degistiren bir gozluk cami.
    colormatik olmadigini da belirteyim.

http://www.transitions.com/…i/fotokromik-teknoloji/
  • genel kanının aksine cam değil cam kaplamadır. kendi sitelerinde dahi cam tabirini kullanmışlar. ancak durum çok daha spesifik bişey. her neyse konu o değil zaten.

daha önce 2 defa transitions gözlük kullandım. bu hafta 3. defa spriş verdim. her cam sonrası bir düz cam tecrübem oldu. şu anda da blue filter cam kullanıp transitions a geçiş yapıcam.

transitions tercih etmemdeki ana etken görüş netliği. bariz şekilde diğer camlardan daha keskin bir görüş sunuyor. evden dışarıya çıktığımda 1 dk civarı koyulaşıyor. çoğu zaman güneş gözlüğüne gerek kalmıyor. ancak eve döndüğümde şeffaf hale dönmesi daha uzun sürüyor. 4-5 dk söz konusu. gen 8 modelinde biraz hızlandıklarını söylüyorlar ancak fark %10 u aşmaz.

bir diğer konu araba içinde bu camlar koyulaşmıyor. özellikle film olan camlarda kesinlikle koyulaşmıyor. eski gözlüğüm arabanın yan camı açınca yarısı koyulaştığını bilirim.

atasun optik den progresive + transition gen8 olarak sipariş ettim. bakalım ne sonuç olacak deneyimi buraya yazarım.
hesabın var mı? giriş yap