şükela:  tümü | bugün
  • saatlerce oynadigim guzel oyunun ikincisi. 2019 q4 de cikacakmis. galiba ilk gunden alip oynayacagim tek oyun olacak.
    steam
  • an itibariyle steam'de yayınlanmıştır. %10 ön sipariş indirimi devam etse de ilk oyuna yüzlerce saat harcamış birisi olarak bir süre uzak duracağım.
  • ilk oyuna göre kontrol mekanizmaları biraz farklı ve daha zor geliyor ilk başta ancak alışmaya çalışmadığımdan çok önemsemedim.
    ilk oyundaki insanları kısıtlayan doğanın şekil almakta zorlanması bu oyunda tamamen ortadan kalkmış ve istediğiniz binayı istediğiniz yere yerleştirdiğinizde yer kabuğu bu sefer size göre hareket ediyor, avrupa ve amerika’dan sonra asya teması da üçüncü bir seçenek olarak karşımızda.
    yine steam workshop’tan kullanıcıların oluşturduğu içerikler dünyamıza dahil olabiliyor.
  • gayet başarılı ve bir o kadar da yorucu bir oyun. zevkli ilerliyor ilk oyunu oynamadım karşılaştırma yapamayacağım ama şunu trenle şunu tırlarla şunu uçakla derken kafa çorba oluyor zaman geçiyor anlamıyorsunuz. 4-5 saat oynadım daha şehir içi yolcu taşımacılığına giremedim ayrıca metro yok mu yoksa ben mi bulamadım anlayamadım.

not: 2000li yıllardan sonrada oynadım metro çıkmadı.
  • öncelikle transport fever 1 oynamadım, karşılaştırma yapamacağım.

steam üzerinden aldığım ve beni önce biraz zorlayan ama sonra bağımlı yapan oyun.
    özet geçmek gerekirse, ulaştırma bakanı gibim bişiy oluyorsunuz. her türlü ağı kurup şehirlerin/ülkenin gelişmesini sağlıyorsunuz.

oyunun campaign kısmı bir harika. tarihsel olaylardan giderek görevler veriyor.

ilk başta karmaşık gelebilir ama sistemi anlayınca üfff.