şükela:  tümü | bugün
  • gayrettepe vefa bey sokak'ta yer alan çok güzel italyan restoranı. minik bir yer. t şeklinde yerleştirilmiş masasına 25-30 kişi sığışıp italyan ailesi ortamı oluşturabilir. yemekleri ve şarapları aşırı güzel.
  • sonuncusu hafta sonunda olmak üzere yaklaşık 3 aydır ara ara gidiyoruz ve artık istanbul'daki en iyi birkaç italyan restaurantı arasında diyebilirim. menüye pizza da eklemişler, çok da güzel olmuş. makarnalar ve diğer yemeklerin büyük bölümü ortalamanın üzerinde kalitede. pizzalar ise eataly'den kat kat iyi. tatlı çeşitleri az ama hepsi çok hafif ve lezzetli. her şeyden önemlisi yemeklere özen gösterildiğini dibine kadar hissediyorsun. ufak tefek sıkıntıları var fakat onlar da çözülür
  • çoğu kişi duymamıştır. öyle damario gibi falan con con bir italyan retaurant'ı değildir. ama yemekler...... offffff! gayrettepe'de bir ara sokakta. benim mekan ile tanışmam mekanın sahibesi olan serpil prandino hanım'ın yeğeni vasıtası ile oldu. kendisi eski bir müşterim ve sonradan da arkadaşımdır. mekan oldukça şirin ve gerçekten bir aile işletmesidir. serpil hanım'ın eşi italyan bir şeftir. mutfakta ateşin başında kendisi terler arada sırada da cumartesi akşamları canlı müziğe eşlik için şarabını alıp masalara doğru kendisini atar. mekanın spesiyali lazanya değil. ancak uzak ara yediğim en iyi lazanyayı yaparlar. özel günlerde, eğer kalabalık rezervasyonda isterseniz taze fesleğenli lazanya da yapıyorlar. parmaklara dikkat aman!!! vedat milor üstad keşfedeli bayağı bir oldu burayı. sonrasında da en azından ayda bir gider olmuş. ben 3 - 4 kez denk gelince kendisine sormuştum. komşu kapısı etmiş. bu yaz bozburun'da sabrinashaus'un içinde bir şube açmışlar. linguinifruttidimare tadılası!
  • en sevdiğim italyan restaurantı...
  • pizza seven bir insan olarak düzenli gittiğim restoran.

- olumsuz yanları: öğle saatlerinde gereğinden fazla bekleyebiliyorsunuz. her zaman aynı standart tutmuyor. aynı pizza bir gün farklı diğer gün farklı lezzette olabiliyor. yine de pizza bakımından, çevredeki rakiplerinden kat kat iyi olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

- olumlu yanlar: az yerde bulabileceğiniz yemekler mevcut. enfes yeni lezzetlerle tanışabilirsiniz. güzel şarap içebileceğiniz mekanlardan biridir ayrıca.

pek çok yemeği güzel ve denenmeye değer. değişiklik sevenlere özellikle öneririm.