şükela:  tümü | bugün soru sor
  • collage, satellite ve strawberry fields insanı wojtek szadkowskinin başını çektiği, progressive / ethnic / space rock grubu. vokal hatun kişi de yine strawberry fieldsten 'robin' mahlasını pek bir seven marta kniewska. şu ana değin tek albümleri 2011 tarihli journey into the sun within. progressive alt yapı üzerine bina edilmiş soyut bir havası var albümün, tam ne klasik progressive rock, ne space rock, ne de ne bileyim neo-prog diyebiliyorsunuz. ethnic ve synth ağırlığın payı çok bunda. bence gayet güzel harmanlanmış, tek falsosu olarak 6 şarkı için az-biraz uzun sayılabilecek bir albüm olması sayılabilir: 52 dakika ve 44 saniye.
  • netfliks de güzel bir bilimkurgu dizi
  • ilk 4 bölüm sonucunda hala iyi mi kötü mü karar veremediğim netfliks dizisi.
    hikaye sıradan değil bu şekilde özgün kalmaya devam ederler ise güzel olacak(zaten dizi ilerlemiş ama daha ben oralara gelemedim) gibi ama her an klasik olan iyiler kötüler takımına ayrılıp aralarında savaş başlayacak diye korkmuyor da değilim.
  • sci-fi olsun çamurdan olsun diyerek neredeyse her şeyi izlemiş biri olarak (örneğin: star trek voyager 7 sezon) gerçekten izlediğim en iyi düşük bütçeli bilimkurgu dizi diyebilirim, tabii ki çok daha iyi sci-fi diziler var ama bu da bence olmuş.
  • stargate sg-1 yapımcıları (bkz: amanda tapping) tarafından yapılan düşük bütçeli dizidir. her zaman yolculuğu temasında olduğu gibi, büyükbaba paradoksu taşır. sonu yeni proje için açık bırakılmış bir sahne ile biter.
  • gelecekten gelen insanlardan bahsedilen dizi.

tahmin edildigi uzere gelecekte herkes vegandir ve bir sahnede gunumuzdeki bir insanin dolabinda bir et parcasi gorur, once ne oldugunu anlamaz bile, fakat sonra ne oldugunu anlayinca kustugundan/agladigindan bahseder.
  • 2. sezon 7. bölümü çok güzel olmuş bence. ayrıca david amk melek gibi adamsın lan. aynı ben piç.
  • 3. sezonu izleyen bir suser olarak zaman yolculuğu temalı bilim kurgu tarzı için taze kan olan bir netflix dizisidir. marcy hastayım direktör'e boştayım. 3. sezon aı savaşı bekliyorum. bir continuum ve 12 monkeys fanı olarak tavsiye ederim.
  • bilim kurgu yoksunluğunda gelir geçer olarak izlenebilecek fena olmayan bir netflix dizisidir. an itibariyle 3 sezonu bulunmaktadır.

--- spoiler ---

3. sezon öncesinde kendi kuramlarının `:son gelen yolcunun öncesine yolcu gönderilemeyeceği` içine sıçarak(saçma bir açıklamayla) finali bok yaparak umarım 4. sezon gelmez dedirtmiştir.
    --- spoiler ---

*