şükela:  tümü | bugün
 • robert de niro 'nun taxi driver'de canlandırdığı, kendini şehirdeki kötüleleri yok etmeye adamış vietnam gazisi, taksici karakter.

  kendime ps: hatalı bkz'dan dolayı silindiği için değiştirdim.
 • 26 yaşında, kısa saçlı bi genç olan travis, geceleri uyuma sorunu olduğundan ve boş boş gezmek yerine, iş yaparak gezmek kararı aldığından ötürü "taksicilik" yapmaya karar vermiştir. askerliğini "denizci" olarak yapmıştır, hayal gücü geniş, sakin, sevdalı ama yüzünden "spastik gülümseme"si eksik olmayan, genç bi abidir.

  engin bir kültürü yoqtur, diğer sinemalarda neler oluyor, bilmediğinden porno filmlere gider, ayrıca akli dengedesini yer yer kaybeden, bazen çocuk beyinli, bazen psikopat patlamalı bi kişidir, günlük tutar, yapar, basar.
 • (bkz: travis)
 • sinema yazarı robert kolker’e göre o, sapkınlığı, karanlığı, şiddetinin paranoid evreni ile son noir kişisidir. aslında distopik bir sosyal hayatın realitesidir travis bickle’nin yaşamı. travis ise, yalnızlıkla şekillenmiş, deliliğe yakın bir dimağın kölesidir.
  (bkz: film noir)
  (bkz: neo-noir)
 • asla rıfkı* yemeyen*, bana hic galon dememiş olan* şirin* insan.. darth vader fln değil o sütten cikmis ak kasik.. simdiki zamanlari iyi degerlendirmek lazim; zira yakında görmek icin uganda'ya mi italya'ya mi gitmek zorunda olacağiz bilmiyorum..
 • okan benli'nin maceralarını bize aktaran yazar. yeni seriyi hayretle bekliyoruz.

  (bkz: okan benli sourlines ile uçmayı öğreniyor)
 • sözlük accountunun ele geçirildiğinden şüphe edilen yazar*
  yoksa bir insan bile bile yapmaz bu kadarını
 • travis bickle: one of these days i gotta get myself organizized.
  betsy: organizized? dont you mean organized?
  travis bickle: no, organizized.
  betsy: oh, like that sign that says "thimk."

  taxi driver da diyalogunu dikkate alırsak ve film boyunca robert de niro nun efsanevi oyunculugunu göz önünde tutarsak.. o bir peygamberdir.. yarı kurgu yarı gerçek.. ayaklı bir aykırı..

  "the days go on and on... they don't end. all my life needed was a sense of someplace to go. i don't believe that one should devote his life to morbid self-attention, i believe that one should become a person like other people.."

  bir bıkkınlık bir çare arayan herifçi..

  "all the animals come out at night - whores, skunkpussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. someday a real rain will come and wash all this scum off the streets"

  muhafazakar da aynı zamanda..
hesabın var mı? giriş yap