şükela:  tümü | bugün soru sor
 • irkci bir serefsiz tarafindan katledilen 17 yasinda bir siyah cocuk. davayi ilginc kilan, katilin mesru mudafaa gerekcesiyle saliverilmesi. olayin ayrtintilari okunursa neden iki hafta icinde bir milyona yakin imzanin toplandigi da acikca anlam kazaniyor:

  http://thinkprogress.org/…rtin-1995-2012/?mobile=nc
 • george zimmerman adlı kişi tarafından öldürülen genç. george zimmerman denen herif kendini mahallenin bekçisi yerine koymuş. olay günü markete giden martin, dönüşte saldırıya uğramış. facebook ve twitterda baya bi gündem olmuş durumda. imza kampanyası hala sürüyor;

  http://www.change.org/…n-17-year-old-trayvon-martin
 • görünüşe ve kanıtlara bakılırsa zimmerman çocuğun sadece oturduğu sokaktan geçmesine kıllanmış. martin'in cebinden bonibon benzeri skitles denen abur cuburdan çıkmış. kardeşine marketten bunu alıp eve dönüyormuş. her yere demokrasi götüren abd'nin ne kadar müthiş bir demokrasisi olduğunun göstergesi.
 • bugün hürriyet pazar'daki yazısıyla tolga tanış da bu topa girmiştir.

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20248245.asp

  hayli tartışmalı bir olayın öznesi durumundaki trayvon martin olayından geçtiğimiz günlerde oray eğin de blog'unda bahsetmişti.

  http://www.the-oe.com/…u-takmadan-bu-is-bitmez.html

  çok büyük olasılıkla bir ruh hastası embesil'in kurbanı olmuş kişi.
 • jamie foxx yakın zamandaki bir ödül töreninde üzerine trayvon'ı giyerek çıkmış. twitter'dan gelen tepkiler mesajın yerine ulaşmadığının kanıtı adeta.

  http://wblk.com/…yvon-martin-t-shirt-bigdummyfiles/
 • gunlerdir gorulmekte olan davasini televizyondan, internetten takip ediyorum.

  savunma, daha hala, yok lisede uzaklastirma almis, yok dukkana gitmeden once cekmis olabilir vs... diyerek cirkince saldirmaya devam ediyor.

  ote taraftan, bu cocukcagizin, oldurulmeden hemen once, 7/11'dan sadece meyveli soda, ve skittles alirkenki goruntuleri. eve gitmek, nba macini seyretmek icin, kestirme yolu secmesi. sucunun, sadece siyah kapsonlu bir sweatshirt giyiyor, ellerini cebine sokuyor, kulakliklarindan muzik dinliyor olmasi. kestirme yol olarak sectigi sitenin, "gonullu bekcisi"nin irkci, asiri supheci, ve hasta ruhlu bir insan olmasi. suca da bakin hele. hele hele...

  umuyorum adalet yerini bulacak, umuyorum.
 • katili suçsuz bulunmuştur. faşizmin, ırkçılığın öldürdüğü bir diğer çocuktur. söylenmiş ama tekrarlamak isterim: george zimmerman tarafından kapüşonlu sweatshirt giyen bir siyahi olduğu için "hırsızdır herhalde" diye düşünülerek öldürüldüğünde cebinde bir paket bonibon* vardı.
 • katili mesru mudafaa gerekcesiyle sucsuz bulunarak saliverilmistir. hikaye bir yerden tanidik geliyor ama acaba nereden, nereden?
 • ırkçılığa kurban giden genç insan. istediğin kadar siyah başkan seç, adamların zihinlerinden bazı şeyleri silemiyorsun işte.