• türkiyede bi kadının sekse ulaşma kolaylığı, 100m koşusunda usain bolt'un benden önce finish çizgisine ulaşmasından basit.

not: koşmayla alakam berat albayrağın ekonomiyle alakası kadar ordan kıyaslayın işte
  • evlenirdim şeklinde cevapladığım sorudur. ayrıca sekse ulaşmak için evlenmek kadar saçma bir düşünce de yoktur. sorun bakalım evli erkeklere haftada kaç defa seks yapıyorlar. bekar kişiler evlilerden çok daha fazla yapıyordur. asıl sorulması gereken; "toplumda evlilik bağı baskısı olmasa evlenir miydiniz?" şeklinde olması gerekir.
  • olur da bir gün evlenirsem umarım eşim, sekse kolay ulaşmak için benimle evlenmiyordur.
  • bence ilk akla gelenin aksine sayi artardi bile. ustelik yapilan evlilikler de daha mutlu olurdu.

anadolu'nun icine kapali bolgelerindeki olaylara sasirmiyor artik kimse. o cok mutaassip gorunen cevreler aslinda neler neler yapiyor. bunlarin sebebi hep <biraz garip bir tabir olacak ama> aclik. ozellikle kadinlar resmen kucuk yasta daha ilk gordukleri erkeklerle evleniyorlar ya da evlendiriliyorlar; zorunluluk yani. herif okuzun, bakimsizin en onde gideni, kadin da zaten farkli degil; ayni klasmanda olsa bile insanlar cevrelerine yoneliyor gozleri fildir fildir sekilde.

ote yandan rahat bir genclik ve cinsellik yasamis insanlar zaten (bunun doygunlugu olmaz belki ama) cok daha oturakli bir kafa yapisina sahip oluyor bir sure sonra artik. belki de hayattan istenen seyler de buna gore sekilleniyor ve beklentileri karsiyalan sey de bir es oluyor.

uzman vs. degilim ama dusununce bu daha mantikli geliyor.
  • mantıklı bireyler için evlilik ile seksin bir ilgisi yoktur. yani evliliğin temeli buna ulaşmak değildir. evlilik çok daha başka kriterlere dayanır, en azından sağlıklı bir evlilik için kişilerin bambaşka kriterler araması gerekir ki eğer evlilik seks için yapıyor olsaydı evli olan hiç kimse aldatmayı tercih etmezdi. nasılsa seks yapıyorum diyerek bağlı kalmayı tercih ederdi.

ten uyumu tabiki önemlidir ama evlilikte belli bir oranda ten uyumu önemli olsa bile bunun yanında çok daha önemli faktörler vardır. insanları evliliğe sürükleyen etmenler çok başka şeylerdir. seks için evlenmeyi düşünüyorsanız en azından bu kadar aptalca bir düşünce ile karşınızdaki insana yazık etmeyin.

edit: hayatımdaki insandan ismim kadar emin olmadığım müddetçe evliliği asla düşünmem. en azından sağlıklı bir evlilik için yüzde 90 oranında uyum gerekiyor. bunun olmayacağı bir evlilik bağı hiç olmasın daha iyi.
  • çevremdeki özellikle muhafazakar kesimin çoğunluğu seks için evleniyor.

ulan bu sekse ulaşmak kolay diyenler nerede yaşıyor amk? burası cinselliğin afrikasi , damacanaya , barış gönüllülerine tecavüz eden insanlarla dolu. evlisi bekarı hepsi abaza . kolay olmasini savunuyorsaniz bunun altını doldurun.örnek verin. kastettiginiz kolaylık eskort çağırmak ise s.ktirin gidin.
  • başımdan bir evlilik geçmiş biri olarak evet evlenirdim.
    seks başka, sevişmek başka. dokununca iç organlarına horon teptirten biri ile yatağa girmek bambaşka bir his.
  • türkiyede "modern" ve hatta "feminist" geçinen kadınların bile konu evliliğe ikna etme olunca "ailem aynı evde oturmamiza izin vermez" diyerek adete kızını 5 koyunla takas eden baba mentalitesindeki babasının bu tavrına karşı çıkmayacağını belirtmesi ile evlilik gerçeklesir.

çevremde henüz aksi bir örneğini görmedim. çiftlerin evlenme eşiği "sevgilimle rahat rahat görüşebilmek, aynı evde yaşayabilmek" noktası. diğer her konuda modern olan aileler bile nedense konu birlikte yaşama olunca "namusumuzdur" ayaklarına yatıyor sanırım. ya da kadınlar bunu bahane ediyor.

gerçekten bir tane bile "arkadaşım ben karımla ailesi birlikte yaşamamıza engel olmamasına rağmen mutlu mesut birlikte yaşarken bi de evlilikle gelen haklarımıza sahip çıkmak için evlendim" diyen var mı?
    bekliyorum.
  • yahu evlilikle seksin ne ilgisi var? evlilik; sevdiğin, güvendiğin, huzur bulduğun insanla ömrünü paylaşmaktır. eğer seks yapmak için evleniyorsanız eyvahlar olsun! nikah sırf seks için yapılsaydı, evli çiftler birbirlerini aldatmazlardı.
  • evliliği seks olarak gören biriyle hayır evlenmezdim,evlenmem,evlenmeyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap