• önümüze zorla konan süper kahraman filmlerinden bıktık be arkadaş. tek olanlar yetmedi bir de bunların grup halinde çalışanlarını yaptılar.
    biz mi yaşlandık ve zor beğenir olduk yoksa sinema mı kalitesizleşti bilemiyorum
  • asla cgv marsı ya da paragöz yapımcıları savunmuyorum ama şurada yazdığınız cümleler o kadar saçma ve komik ki... film ihtiyacını netflixten karşılayabiliyormuş. abi baya üzüldüm adına. netflix fazla bütçeli kalitesiz yapımlardan oluşan bir platform zira. hatta bunu kendisi de fark etmiş olacak ki ben affleck'in filmi de tutmayınca bütçeyi azaltıp kaliteyi arttırma kararı almışlar. neyse sonuç olarak sinemada izleyebileceğin filmleri evde aynı kalitede izleyemezsin (günümüz teknolojisiyle) mesela 'başka sinema' gibi dağıtımcılar eski filmleri tekrar vizyona getirip beyazperdede izlememizi sağlıyorlar. filmi çoktan izlemiş insanlar o hissi salonda yaşayabilmek için gidiyorlar tabii ki de. yani sinemadan ufacık bile bir şeyler anlamayanlar için netflix süper bir platform tam size göre. film izlemeyi boş zaman eğlencesine çeviren netflixe buradan teşekkür ediyorum.
  • netflix geldi, biletler pahalılandı, ee filmler de bok gibi olunca kim gider sinemaya
  • çok üzücü fakat isabetli azalmadır. kendi deneyimimi de eklemek isterim.
    toy story 4, çocuklarımla birlikte benim de heyecanla beklediğim bir filmdi ve geçen hafta sinemaya gitmeye karar verdik. çocuklarımın biri 4, diğeri 8 yaşında. yaşadığımız şehirdeki tek sinema cinemaximum ne yazık ki. neyse, gittik sinemaya. indirimli bilet diye bi şey yok. sadece tam bilet var. 20,50?. üçümüz için 61,50? verdim. çocuklar için patlamış mısır bir ritüeldir. iki tane menü aldım. patlamış mısır ve içecek. tanesi 12,50?. 25? da girmiş oldu çok şükür. gittik mısırı almaya. kutu içecek vermiyoruz çocuklara. içecek olarak su istedim. menüyle su alınamazmış. süt istedi çocuklar, süt de alınamazmış. süt 3?, su 4? bu arada. iki de su, 8? da oradan girdi şükür.

velhasılı, ben bir çocuk filminden yaklaşık 100? ile çıktım. aklım çıkıyor çocuklar sinema isteyecek diye. mesele netflix cart curt değil, sinema sevgisi ve alışkanlığı kazandırmak. rekabetin olmadığı, küçük şehirlerde bir şirketin keyfince at koşturduğu düzenin içine edeyim. kendisi halihazırda etmiş nasıl olsa, bi de ben edeyim.

kapandı diyelim. ne olacak? sinemasız şehir mi olur? şehrimiz bir sinema şirketini daha doyuracak kadar sinema müptelası da değil.

her boka maydonoz otoriteler bu işe bi el atsalar, bir üst sınır belirlense nasıl olur? öğrenci bileti yoktu diyorum. bu, absurdlük değilse nedir?

zaten bir senede bariz fakirleştik, gelir aynı, gider anasının şeyi kadar. sinemaya çocuk götürmenin lüks olacağını hiç düşünmemiştim.

daha iyi günler görmek ümidiyle.
  • sinemada genel anlamda bir kriz olduğunu düşünüyorum. bir kaç yıldır devam eden hadise gibi. içerik üretimi konusunda başarılı olunamiyor. son dönemde tarihsel olayları tekrar kurgulayıp önümüze sunuyorlar. 80-90 döneminin senaryo kurguları yok. sadece bilim kurgu kendini ön plana atti marvellar filan iyi gidiyor. bundan dolayı da insan zaten kriz var diyip gitmiyor. diğer yandan da şu kriz ortamında gerçekten sinema lüks olmaya başladı. 2 kişi sinemaya gidilmesi 50 tl den aşağı tutmuyor. o da bir şey yiyip icmezsen. oranın düşmesinden dolayı da seans saatleri azaltıldı. sinema sektörü sıkıntıda. filmlerin dizilerin artık internete tamamen yönelmesini bekliyorum.
  • özellikle yaz günü kapalı alanda film izlemek çok çekici gelmiyor. keşke babalarımızın zamanında ki gibi açık hava sinemaları olsa.
  • vizontele'nin karasal yayınla değil de netflix ile sinemayı dize getirmesinden dolayı olmuştur. kapkaranlık 3 boyutlu veya 480p 2 boyutlu filmi fahiş fiyatlarla sinemada izleyeceğime, evimin rahatlığında full hd veya 4k açarım dizimi, açarım filmimi yaninda bira, cola, mısır, cips keyifle izlerim. reklam da olmaması cabası.
  • en son avengers'a gittim başka bir filme gitmedim.çünkü adam gibi film yok.imax ilk seans 8 tl kampanyası da kalkmış zaten.imaxa de 30 tl bayılamayacağıma göre gitmemeyi tercih ediyorum.
  • nerdeyse birbirinin tekrari clone filmlere harcayacak vakit ve para olmadigindandir. ayrica herseyin sonu vardir, sinema gibi...
  • mısır yendiği sürece ban.
hesabın var mı? giriş yap