şükela:  tümü | bugün
  • trakya için elektrik dağıtım merkezi.
    (bkz: bedaş)
    (bkz: tedaş)
  • ks. trakya elektrik dagitim anonim sirketi genel mudurlugu.
  • tekirdağ'da muazzam bir genel müdürlük binası bulunan, bu bina dışında hiçbir elle tutulur yanı olmayan elektrik dağıtım şirketidir. sürekli sorun çıkaran trafoları yüzünden zırt pırt kesilen elektrikler trakyalıları çileden çıkarır. elektrik saatlerini okutmak için gönderdikleri çocuklar ellerindeki makineleri doğru kullanamadıklarından sık sık yanlış fatura keserler. hatalı faturalarına itiraz etmekten gına gelir adama. ola ki elemanı faturayı keserken yakaladınız ve yine yanlış fatura kestiğini gördünüz, sanmayın ki saate tekrar bakıp hatasını düzeltecek. saatte yazan şeyi kestiği hatalı faturaya not eder ve merkezde düzeltip yeni faturayı getireceğini söyler bu eleman. sonra da bekleyin ki gelsin fatura. el mahkum tredaşa gidip iletirsiniz durumu. bu 'özel' dağıtım şirketinin memuru burasının bir devlet kurumu olmadığını, kimsenin peşinden koşamayacaklarını, sıkıntısı olanın gelip faturasını isteyeceğini söyler size. bu hizmet anlayışına sahip çalışanlarına hak ettikleri karşılığı verdikten sonra kendileriyle daha fazla muhattap olmadan en yetkili kişiyle görüşüp gerçek faturanıza ulaşır ve borcunuzu ödersiniz. şirket çalışanlarının arıza durumunda arıza ihbar telefonunlarına yanıt verme gibi bir huyları olmadığını da tahmin edersiniz artık.
  • rezil bir elektrik dağıtım şirketi. trafoları, kesicileri hazır bekliyor gibi az biraz rüzgar esse de ne bileyim yağmur çiselese de elektriği kessek diye. sonrası alper için yardırma saati.

(bkz: kojenerasyon)
  • trakya elektrik dagitim a.ş. tekirdağ, çorlu, çerkezköy, lüleburgaz, kırklareli, keşan ve edirne işletme müdürlükleri olmak üzere toplam 7 müdürlük ihtiva eder.

edit : özelleşme ile girdiği yeni yapılanma kapsamında keşan işletme müdürlüğü'nü kapatıp, işletme müdürlüğü sayısını 6'ya düşürmüştür. ibrahim çeçen holding bünyesine girdikten sonra dinamikleri üzerinde köklü değişiklikler yaparak hantal devlet yapısını üzerinden atmaya ve daha kaliteli hizmet sunma yolunda adımlar atmaya başlamıştır.
  • (bkz: trepaş)
  • tonlarca işlevsiz kurumdan biri. üyelik bilgi güncelleme diye bölüm koyarlar, çalışmaz. mail atarsın çalışmıyor diye, şu numarayı arayın derler. günlerce ararsın açan olmaz. böyle salakça bir sisteme sahip olmak için çok emek vermiş olmalılar. kaçak kullanım bedeli adı altında haraç kesip çalışan bir web sitesi bile yapamamak büyük başarı. tebrikler tredaş! büyüksün!
  • corlu daki mudurlugu insana "burda neler donuyor kamil" hissiyati verir. bir kere o kapidan girdiniz ve sira aldiniz mi hah tamam. lost a dahil oldunuz. zaman mekan kavramini unutun. ulan ozel sektorde calisiyorum ve sistemlerine lanet okuyorum. devlet dairelerine kazara senede ortalama bir kez isim dusuyor o vakit hayattan soguyorum. diyorum ulan isten dolayi stres sebepli sivilce cikarmak meger ne guzelmis. devlet dairesi tadında olan bu nadide kurum enerjini somuruyor. ınternet baglantilari hizli olsa calisanlar torrent ile interneti somuruyor ve calismiyorlar diyecegim ama internetlerinin 145 baglantisi oldugu hakkanda supheliyim.. bir islemin ortalama 20dk surdugu nadide kurumdur.
    not: birine beddua etmek icin "allah seni tredasa dusursun " kesin garantili, calisiyor.
  • dolandırıcılığa giden elektrik sikimi. 2 aylık fatura için hiçbir belge ihtarname göndermeden icra davası açan borcu ikiye katlayan ve sonucunda 2 katı borcu ödemekten başka yolunuz olmadığını söyleyen şirket. 2 aylık 150 tl faturamız şu an 366 tl olmuş ve tredaş bir şey yapamayız diyor avukatlar bir şey yapamayız diyor dava ederiz diyoruz önlerinde bizim gibi 6 bin dosya varmış ve tredaşın binlerce avukatı. boşa dava etmiş olurmuşuz çünkü kılıfına uydururlarmış. ben böyle insafsızlık terbiyesizlik görmedim. ha bu arada uyandırayım aralık ayı faturaları hala gelmediyse bunlar şöyle de bi sisteme geçmişler faturaları geç gönderiyorlar sen ödeyene kadar ocak gelecek ya ha işte o zaman iki fatura olacak ve sen de icralık olacaksın, borç ikiye katlanacak bildiğin saçmalığın daniskası!
  • genel müdürlük girişindeki danışma görevlilerinin pek misafirperver oldukları kurumdur. yaklaşık 1,5 sene evvel iş görüşmesine çağrılmıştım. istanbul'dan tekirdağ'daki merkezlerine gidip danışmaya iş görüşmesi için geldim deyip "çağrıldınız mı?" cevabını alınca dumur olup bir an ne diyeceğimi şaşırdım. hayır üstüm başım da ceketli, kravatlı. kendimi bir an dolandırıcı gibi hissettim. birkaç saniye sonra evet cevabını verdim bıyıkaltından gülerek. sonra elime bir form verdiler doldurmak için. bir sandalyeye de oturtmadılar. ayakta doldurdum.