• rezil bir elektrik dağıtım şirketi. trafoları, kesicileri hazır bekliyor gibi az biraz rüzgar esse de ne bileyim yağmur çiselese de elektriği kessek diye. sonrası alper için yardırma saati.

(bkz: kojenerasyon)
  • yalancıdırlar. aradığınızda arıza giderilecek diyorlarsa az sıkıştırın, görevli daha arızayı tespit bile edemediklerini itiraf edecektir. hayatım bunlara sövmekle geçiyor. seçim tantanası bitince bir kampanya başlatmayı düşünüyorum, belki utanırlar.

uzak uzak galaksideki gezegenin yörüngesinden meteor geçse trakya'nın elektriği kesilir, öyle hassas şebekeleri var.

ha bunlar yalancı demiştim ya, şunu aklınızda tutun: elektrik kesilince birine bant kaydı yaptırıp sisteme koyuyorlar. asla ve asla telefonu açmıyorlar. ama o bant kaydındaki sözde bilgi de hemen her zaman uyduruktur. daha geçen pazar duşta kaldım köpük içinde, aradım, bant kaydı çözülecektir diyordu. elektrik kaçağı var diye feryat figan edince görevli açtı, ben son kesintileri sayıp sinir krizi geçirince kurtulamayacağını anladı ve saha ekibini aradı, daha arızayı bulamamışlar bile. o zaman neden başta arıza gideriliyor, bitmek üzere diyorsunuz? yani asla ve asla itibar etmeyin, her kesintide arayıp kıyameti koparın. bunlar senelerdir iyi yaydılar götlerini, hizmet yok fatura çok. pislikler.
  • pazar günü bakım çalışması yapan şirket
  • eşek yüküyle para ödeyip hizmet alamamanın sözlükteki karşılığıdır tredaş. yaşadığım şehirde istisnasız her hafta düzenli olarak elektrik kesiliyor. ve bu utanmaz şirket veremediği elektrik hizmeti için benden eşek yüküyle para alıyor.
  • tonlarca işlevsiz kurumdan biri. üyelik bilgi güncelleme diye bölüm koyarlar, çalışmaz. mail atarsın çalışmıyor diye, şu numarayı arayın derler. günlerce ararsın açan olmaz. böyle salakça bir sisteme sahip olmak için çok emek vermiş olmalılar. kaçak kullanım bedeli adı altında haraç kesip çalışan bir web sitesi bile yapamamak büyük başarı. tebrikler tredaş! büyüksün!
  • dolandırıcılığa giden elektrik sikimi. 2 aylık fatura için hiçbir belge ihtarname göndermeden icra davası açan borcu ikiye katlayan ve sonucunda 2 katı borcu ödemekten başka yolunuz olmadığını söyleyen şirket. 2 aylık 150 tl faturamız şu an 366 tl olmuş ve tredaş bir şey yapamayız diyor avukatlar bir şey yapamayız diyor dava ederiz diyoruz önlerinde bizim gibi 6 bin dosya varmış ve tredaşın binlerce avukatı. boşa dava etmiş olurmuşuz çünkü kılıfına uydururlarmış. ben böyle insafsızlık terbiyesizlik görmedim. ha bu arada uyandırayım aralık ayı faturaları hala gelmediyse bunlar şöyle de bi sisteme geçmişler faturaları geç gönderiyorlar sen ödeyene kadar ocak gelecek ya ha işte o zaman iki fatura olacak ve sen de icralık olacaksın, borç ikiye katlanacak bildiğin saçmalığın daniskası!
  • işini kesinlikle iyi yapamayan firma.

bulunduğum bölgede eskiden beri sık sık günün alakasız saatlerinde elektrik kesintisi oluyor. önceden önemsemiyordum fakat elektronik aletler zarar görecek diye korkuyorum.

buna arıza demek saçmalık olur çünkü sürekli olan bir şey. trafonun içindeki bir alet mi bozuktur artık bilemiyorum fakat artık bu durum canımı çok sıkmaya başladı.

evde bir sürü pahalı elektronik alet var. eğer bir gün bunlardan birisi elektrik kesintisi sebebi ile bozulursa büyük bir dava açacağım kendilerine.

şu ufacık elektrik sorununu çözememiş bir memleketiz daha, nah düze çıkarız biz böyle şirketlerle.
  • genel müdürlük girişindeki danışma görevlilerinin pek misafirperver oldukları kurumdur. yaklaşık 1,5 sene evvel iş görüşmesine çağrılmıştım. istanbul'dan tekirdağ'daki merkezlerine gidip danışmaya iş görüşmesi için geldim deyip "çağrıldınız mı?" cevabını alınca dumur olup bir an ne diyeceğimi şaşırdım. hayır üstüm başım da ceketli, kravatlı. kendimi bir an dolandırıcı gibi hissettim. birkaç saniye sonra evet cevabını verdim bıyıkaltından gülerek. sonra elime bir form verdiler doldurmak için. bir sandalyeye de oturtmadılar. ayakta doldurdum.
  • planlı elektrik kesintisi yapıp, planlanan saatten 4 saat sonra elektrik veren., tamir edeyim derken arıza yapıp elektrikleri kesen iş bilmez elektrik sağlayıcısı şirket.

trakya bölgesinde yaşıyorsanız bu amatörlere muhtaçsınız, en çok da buna kızıyorum. türkiye’nin en pahalı elektriğini satıp karşılık olarak verdiğiniz hizmet kocaman sıfır (0)
  • ttnet ile birlikte en çok sövdüğüm kurumların başında gelir. rezalet bir altyapıları vardır. en ufak bir yağmurda, rüzgarda, karda istikrarla elektrik kesintileri yaşanır. özellikle kırsal kesimlerde bu elektrik kesintileri hayatın olağan bir akışıdır. halktan yemedikleri küfür kalmamıştır bu orospu çocuklarının. gördüğüm tredaş binalarına molotof ile saldırasım geliyor artık öyle nefret ettirdiler kendilerinden. yine de sezar'ın hakkı sezar'a. 10 yıl önceki hallerine göre çok daha iyiler. en azından katlanabilir seviyeye geldiler. 10 yıl önce kırsal kesimlerde elektrikler kesildiğinde 3 gün elektrikler gelmezdi amk. doğuda bile böyle rezalet görülmedi.
hesabın var mı? giriş yap