şükela:  tümü | bugün soru sor
 • trekin bir yol bisiklet modeli.
 • 2014 yılında yılın bisiklet seçilmiş 4.5 modelinin üzerine en güzel sürprizi 9 serisi oldu bence fotoğrafları görünce insan bir değişik olabiliyor :
  http://i.hizliresim.com/3dqj52.jpg
  http://i.hizliresim.com/ry2ra6.jpg
  http://i.hizliresim.com/pglvam.jpg
  http://i.hizliresim.com/kkmrqa.jpg

  9 serisi 6.79 kilogram ağırlığında dura-ace sistem kullanılmış türkiye'ye geldiği anda kesinlikle deneyip almayı düşünebilirim(satılık böbrek) robot gibi bisiklet yapmış adamlar.

  trek madone 4.5 serisi hakkında fikirlerimi söylemem gerekirse yılın bisikleti ödülünü hak ettiğini rahatça söyleyebilirim diye bir ukalalık yapmayacağım zaten adamlar ödülü vermiş ben hak etti desem ne olacak. ancak şunu söylemem gerekir ki bisiklet geldiği anda tekerlerini değiştirin . bisikletin geometrisi,komponentleri,akıcılığı gerçekten üst seviyede olup bunu size hissettirse bile lastikler ıslak zeminde pek güven vermiyor(ankara hep yağmurlu ıslak ıslak deneme şansımız oldu) normalde bontrager'ın malzemelerini beğenen ben bu konuda biraz eksik gördüm(bu arada bontrager trek markasına malzeme üreten firma,trek'in firması denebilir). aynakol olarak fsa gosammer tercih edilmiş ve bu çok hoşuma gitti fsa'nın aynakolları gerçekten kaliteli oluyor hele bir de gosammer sl-k light diye bir modeli var ki ... maşa olarak karbon maşa kullanılmış ve gerçekten titreşimleri absorbe etme konusunda başarılı. geri kalan çoğu malzeme bahsettiğim gibi trek'in firması olan bontrager'dan geliyor mekanik aksam olarak shimano ultegra 6800 tercih edilmiş yani ultegra'nın 11'li sistemi. ağırlık olarak ise ben hafif bir yol pedalı taktım 8.3 kilogram geldi. ayrıca bontrager'ı sele yapımı konusunda gerçekten tebrik ediyorum yol bisikleti selesinde bile konforu hissettirdi bana asla değiştirmeyeceğim parçası selesi olur sanırım. jant seti olarak da mavic'in orta seviyenin biraz altı jant setiyle benzer kalitede diyebilirim.

  artıları
  -fazlasıyla akıcı ve beklemediğiniz kadar konforlu
  -fiyat/performans açısından çok iyi

  eksileri
  -seçilen lastikler ve fren setleri( ultegra set kullanılmasına rağmen frenler ultegra değil)
  -çok fazla agresifliğe açık gibi gelmedi bana(bisiklet ateş etmiyor yani. bu konuda ateş edene ediyor derim hakkını yemem kimsenin)