şükela:  tümü | bugün
 • yatmadan once kultur fizik hareketi yapilmassa ertesi sabah butun kaslari agritan acaip keyifli super atraksiyon...
 • dal gelio demiolar, dikenli dal girio eline kanıyo filan, e gözüne gelse?
  grup arkadaşların da ciddiye alıyolarsa zevkli, yoksa çok tehlikeli olabilir
  grupta 'bu benim tarzım, özgür yaşam, oh be' nidalarıyla yürüyen bluejean ve body giymiş kızlar varsa insanı çıldırtabilirler
 • (bkz: suluklu gol)
 • bahar aylarında yapılabilecek süper bir aktivitedir. bir tırmanır, bir inersiniz, dereleri geçersiniz taşların üzerinde sekerek*, bazen ıslanırsınız tepeden tırnağa*.doğayla içiçe hissedersiniz, çevrenizdeki güzellikleri farkedersiniz. mola yerinde kana kana içilen soğuk suyun ya da sıcaktan bunalmışken karşınıza çıkan derenin buz gibi suyunda elinizi yüzünüzü yıkamanın keyfi ise anlatılamaz. herkesin rahatça yapabileceği bir aktivitedir aynı zamanda, ama uygun bir kıyafet**** ve özellikle ayakkabı ** şarttır. şapka,yedek giysi ve çorap, fotoğraf makinesi ve su ise çantada mutlaka bulundurulması gereken şeylerdir. herkese şiddetle tavsiye edilir.
 • çok zevkli bir olay, bazen "nerden geldim ben buraya" desende her taşa bası$ında "aa çok zevkli ya" diyerek yüzünde tuhaf bir gülümseme beliriyo, yılanların yanından geçiyosun, güneşin suya yansımasından dolayı suyun altını göremiyorsun ve belkide farkında varmadan ayağındaki botlarla yengeçe basıyosun, bilmem kaç defa düşme tehlikesi geçiriyorsun, ilk ba$larken azimli biri olarak hemen rehberin önünde yürüsende dönü$ yolunda bacaklarda ve bileklerde derman kalmıyor....
 • biz görev diyoruz şehirliler hem para veriyor hemde aha aha ne kadar keyifliydi filan diyorlar.ama askere gelme durumu oldumu batı olsun olmadı merkezi yer olsun diye sağı solu arayıp torpil istiyorlar.ben bu ikilemi çözemiyorum
 • bir cv klasigi..

  hobileriniz;

  trekking, sinema, hede, hodo

  zorlu olanlari zevkli gercekten, soyle tirmanisli, dere gecisli olanlari, digerleri orta yas ogle yemegi ertesi yuruyusunu pek gecememekte.
 • her parkurun ayrı bir guzelligi vardır. bahar aylarında dere gecisli ve zorlu parkurlar cok zevklidir. hedef noktaya ulasıp mola verildiginde yenilen sucuk ekmegin lezzeti harikadır. takımın birbirine uyumu son derece onemlidir. cok yavas olanlar onde gidenlerin hızını kesebilir ki bu da sinir bozucu bir durumdur. cıt kırıldım kız kaprisleri bu ortama hic uymaz. talimatlara uyuldugunda daha verimli sonuc elde edilir. yedek giysi bulundurulması, aktiviteye uygun ayakkabı giyilmesi sarttır.
 • yurdum delikanlılarına göre sevgililerinin elin herifleriyle ormana gitmesi *
 • dagcilik kuluplerinde ilk anlatilan konulardandir.ilk basta trekking,daha sonra kampcilik ve en son tirmanis dersleri alinir.hele ki hocalarin kendi deneyimlerini anlatmasiyla daha da bir guzellesen daha bir anlamlasan ve en sonunda pratige gecirdiginizde size buyuk hazlar veren,takim ruhunun gelismesine katkida bulunan bir aktivite.
  aktivite oncesi tek sira olunur ve siranin en basi* ve en sonunda* takim kaptanlari bulunur. herkesin bir butun halinde davranmasi,bir terslikte herkesin orada olmasi dahilinde herkesin elele vermesi gerekliligi önemlidir.
  onunuze bir dal ciktiginda arkadasinizin dala maruz kalmamasini istiyorsaniz "dal"* kelimesinin arkaya dogru bir aks seklinde gitmesine mahal vermeniz grup ruhunun bir parcasidir. gunun sonunda ise yine takim ruhunu gercekten hisseden bir arkadasinizin*camurlu esyalarinizi alip yikamasi bugunu de sansli gecirdiginize delalet eder. (bkz: takim ruhu)